Onderzoek naar 'control room' wielerploeg Visma in Tour
FLORENCE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI onderzoekt of wielerploeg Visma - Lease a Bike met de donderdag gepresenteerde zogenoemde 'control room' de regels overtreedt. Het team rond tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard maakte niet zonder trots bekend de komende dagen in de Tour een minibus bij zich te hebben. Die is, zo meldde de ploeg, "gevuld met state of the art technologie en apparatuur die zal fungeren als een centraal verzamelpunt van real-time data tijdens de Tour de France."
"We bekijken momenteel of dit idee in overeenstemming is met de regelgeving", meldt de UCI. "Met name met betrekking tot het vastleggen en verzenden van gegevens."
Visma, gespecialiseerd in bedrijfssoftware, heeft samen met cosponsor BetCity, een aanbieder van onlinesportweddenschappen, de control room bedacht. Daarin worden, zo meldt de ploeg, real-time algemeen beschikbare gegevens geanalyseerd. De ploeg stelt met hulp van bijvoorbeeld tv-beelden, weersinformatie en wedstrijdradio tactische beslissingen te optimaliseren.
Reactie teambaas
De UCI bewaakt de integriteit van de sport, zo stelt de bond. Zo mogen geen data van de renners zelf, zoals hartslag, vermogen en snelheid, rechtstreeks naar de ploegleider worden gestuurd.
Teambaas Richard Plugge verklaarde tegenover Wielerflits zich geen zorgen te maken. "Wij overtreden hiermee de regels niet."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
18 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden