Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar 'control room' wielerploeg Visma in Tour

Onderzoek naar 'control room' wielerploeg Visma in Tour

FLORENCE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI onderzoekt of wielerploeg Visma - Lease a Bike met de donderdag gepresenteerde zogenoemde 'control room' de regels overtreedt. Het team rond tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard maakte niet zonder trots bekend de komende dagen in de Tour een minibus bij zich te hebben. Die is, zo meldde de ploeg, "gevuld met state of the art technologie en apparatuur die zal fungeren als een centraal verzamelpunt van real-time data tijdens de Tour de France."

"We bekijken momenteel of dit idee in overeenstemming is met de regelgeving", meldt de UCI. "Met name met betrekking tot het vastleggen en verzenden van gegevens."

Visma, gespecialiseerd in bedrijfssoftware, heeft samen met cosponsor BetCity, een aanbieder van onlinesportweddenschappen, de control room bedacht. Daarin worden, zo meldt de ploeg, real-time algemeen beschikbare gegevens geanalyseerd. De ploeg stelt met hulp van bijvoorbeeld tv-beelden, weersinformatie en wedstrijdradio tactische beslissingen te optimaliseren.

Reactie teambaas

De UCI bewaakt de integriteit van de sport, zo stelt de bond. Zo mogen geen data van de renners zelf, zoals hartslag, vermogen en snelheid, rechtstreeks naar de ploegleider worden gestuurd.

Teambaas Richard Plugge verklaarde tegenover Wielerflits zich geen zorgen te maken. "Wij overtreden hiermee de regels niet."

Meer uit Sport

Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

7 minuten geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

2 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

20 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

20 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

22 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

23 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

23 uur geleden