Onderzoek naar 'control room' wielerploeg Visma in Tour
FLORENCE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI onderzoekt of wielerploeg Visma - Lease a Bike met de donderdag gepresenteerde zogenoemde 'control room' de regels overtreedt. Het team rond tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard maakte niet zonder trots bekend de komende dagen in de Tour een minibus bij zich te hebben. Die is, zo meldde de ploeg, "gevuld met state of the art technologie en apparatuur die zal fungeren als een centraal verzamelpunt van real-time data tijdens de Tour de France."
"We bekijken momenteel of dit idee in overeenstemming is met de regelgeving", meldt de UCI. "Met name met betrekking tot het vastleggen en verzenden van gegevens."
Visma, gespecialiseerd in bedrijfssoftware, heeft samen met cosponsor BetCity, een aanbieder van onlinesportweddenschappen, de control room bedacht. Daarin worden, zo meldt de ploeg, real-time algemeen beschikbare gegevens geanalyseerd. De ploeg stelt met hulp van bijvoorbeeld tv-beelden, weersinformatie en wedstrijdradio tactische beslissingen te optimaliseren.
Reactie teambaas
De UCI bewaakt de integriteit van de sport, zo stelt de bond. Zo mogen geen data van de renners zelf, zoals hartslag, vermogen en snelheid, rechtstreeks naar de ploegleider worden gestuurd.
Teambaas Richard Plugge verklaarde tegenover Wielerflits zich geen zorgen te maken. "Wij overtreden hiermee de regels niet."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden