Onderzoek naar campagne presidentskandidaat Marine Le Pen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse justitie onderzoekt de financiering van de verkiezingscampagne 2022 van de radicaal-rechtse presidentskandidaat Marine Le Pen. Het gaat mogelijk om verduistering, valsheid in geschrifte en fraude.
Le Pen verloor destijds als leider van Rassemblement National van president Emmanuel Macron. Tijdens de campagne zou een lening zijn geaccepteerd. Justitie gaf geen verdere details. Een nationale commissie die de geldstromen rond verkiezingskandidaten checkt, de CNCCFP, had vorig jaar alarm geslagen.
Le Pen investeerde ongeveer 11,5 miljoen euro in haar derde poging president te worden. In december 2022 laakte de CNCCFP de uitgaven voor het ophangen en weghalen van campagnemateriaal op twaalf bussen als "onregelmatig".
In de campagne van Le Pen tegen Macron in 2017 had de commissie ruim 870.000 euro aan uitgaven afgewezen, waarvan het grootste deel een lening was van de partij Front National. Die werd later omgedoopt tot Rassemblement National.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
43 minuten geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.
3 uur geleden