Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar bloedplasma bij coronapatiënten uitgebreid

Onderzoek naar bloedplasma bij coronapatiënten uitgebreid

ROTTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar het effect van het toedienen van bloedplasma van genezen coronapatiënten aan mensen met corona wordt uitgebreid. Het Erasmus MC in Rotterdam is daar onlangs mee begonnen. In samenwerking met bloedbank Sanquin gaan er nog zo'n vijftien ziekenhuizen in Nederland aan meewerken. Dat meldt het Erasmus MC donderdag.

Wie genezen is van een infectie heeft veelal beschermende antistoffen in het bloed. Die kunnen mogelijk dienen als geneesmiddel voor zieke patiënten. Eerder al gaf de ethische commissie van het Erasmus MC er groen licht voor. Het ziekenhuis zoekt mensen die zijn genezen van een bewezen infectie, klachtenvrij zijn, en plasma willen doneren. Het is nog niet zeker dat de methode patiënten kan genezen, zegt de Rotterdamse internist-infectioloog Bart Rijnders. Maar hij wil zo snel mogelijk onderzoeken of het werkt. Resultaten verwacht hij overigens pas over enkele maanden te hebben.

Het bloedplasma wordt afgenomen bij bloedbank Sanquin. Een woordvoerster zei donderdag dat zich enkele honderden donoren hebben aangemeld voor deze toepassing in Rotterdam en in het Leidse LUMC, maar die moeten nog wel door een screening.

Zuid-Koreaanse artsen meldden dat twee mensen met zware klachten door het coronavirus zijn genezen nadat bloedplasma was toegediend van andere, herstelde coronapatiënten. Zij beschrijven dat in een artikel in het Journal of Korean Medicine. Bart Rijnders noemt dat hoopvol nieuws, maar kan er nog niet zoveel mee, omdat het maar om twee behandelde patiënten gaat.

Meer uit Gezond

RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

6 dagen geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

6 dagen geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

1 week geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

2 weken geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

2 weken geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

2 weken geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

2 weken geleden