Onderzoek na dood George Floyd toont wangedrag politie
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vernietigend geoordeeld over de politie in Minneapolis, waar in 2020 de zwarte Amerikaan George Floyd omkwam. Onderzoekers concluderen dat sprake was van structurele discriminatie van minderheden en het gebruik van excessief geweld, bericht The Washington Post.
Een 89 pagina's tellend rapport over wantoestanden bij het politiekorps verscheen ruim drie jaar na de geruchtmakende dood van Floyd. Videobeelden van zijn arrestatie gingen destijds de wereld over en zorgden voor grote verontwaardiging. Te zien was dat Floyd met handboeien om op de grond lag en zei dat hij niet kon ademen. Agenten pakten hem evenwel zo hardhandig aan dat hij overleed.
Onderzoekers bekeken duizenden interne politiedocumenten en keken naar beelden van bodycams van agenten. Ze concluderen in het rapport dat de politie "gevaarlijke methodes en wapens" heeft gebruikt tegen mensen die worden verdacht van lichte vergrijpen. Als voorbeelden worden nekklemmen en stroomstootwapens genoemd.
Verbetering
Het interne toezicht bij de politie rammelde eveneens. Onderzoeken naar legitieme klachten kwamen niet van de grond. Dergelijke structurele problemen maakten de dood van Floyd mogelijk, aldus het rapport van Justitie.
De plaatselijke autoriteiten in Minneapolis krijgen in het rapport ook een schouderklopje, omdat al hervormingen in gang zijn gezet. The Washington Post schrijft dat er waarschijnlijk een verregaand verbeterplan komt. Het korps komt daarna naar verwachting jarenlang onder verscherpt toezicht te staan. Meerdere agenten die waren betrokken bij de arrestatie van Floyd zijn zelf opgepakt en veroordeeld.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
4 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
5 uur geleden