Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek mogelijke meineed door ambtenaren bij toeslagenverhoren

Onderzoek mogelijke meineed door ambtenaren bij toeslagenverhoren

DEN HAAG (ANP) - De Rijksrecherche is een onderzoek begonnen naar ambtenaren die mogelijk meineed hebben gepleegd bij de Parlementaire Ondervragingscommissie Kinderopvangtoeslag (POK). Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Nieuwsuur. Het onderzoek werd al in juni vorig jaar gestart naar aanleiding van een aangifte van toenmalig advocaat Vasco Groeneveld.

Namens een groep van 160 slachtoffers van de toeslagenaffaire deed Groeneveld toen aangifte tegen de twee hoogste ambtenaren van de Belastingdienst en het ministerie van Financiƫn wegens meineed. Het gaat om de voormalige baas van de Belastingdienst, Jaap Uijlenbroek, en Manon Leijten van het ministerie van Financiƫn. De ambtenaren verklaarden in de verhoren over de toeslagenaffaire onder ede dat ze in 2019 niets wisten van een memo waarin al werd gewaarschuwd voor het laakbaar handelen van de Belastingdienst met de kinderopvangtoeslag.

Ook werd aangifte gedaan tegen medewerkers van de Belastingdienst, inclusief Uijlenbroek en Leijten als hun leidinggevenden, wegens het verduisteren van dit zogeheten memo-Palmen. "Het memo is in eerste instantie niet gedeeld met de parlementaire ondervragingscommissie. Het kwam daarna, na berichten van RTL Nieuws en Trouw, alsnog boven water", zo zei Groeneveld toentertijd.

Einddossier

Het OM heeft nog geen beslissing over eventuele vervolging genomen. "Het onderzoek loopt nog. Uiteindelijk komt er een einddossier dat de Rijksrecherche naar de betreffende officier van justitie zendt. Dan moet duidelijk worden of dat voldoende is voor een eventuele vervolging of dat het leidt tot een sepot." Hoe het onderzoek ervoor staat en wie er bijvoorbeeld al zijn gehoord of nog worden gehoord, kon de woordvoerder niet zeggen.

Advocaat Peter Plasman, die de zaak van Groeneveld heeft overgenomen, laat weten nog niet op de hoogte te zijn gesteld van het onderzoek. "We gaan afwachten wat er uiteindelijk uitkomt", aldus Plasman.

Meer uit Binnenland

Dagopvang Ter Apel is voor COA geen structurele oplossing

TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.

4 uur geleden
Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

6 uur geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

7 uur geleden
Rode Kruis: met dagopvang Ter Apel weer veilig hulp verlenen

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis kan met de aangescherpte maatregelen in en rond de asielopvanglocatie in Ter Apel weer veilig hulp verlenen. "Dat was onze belangrijkste voorwaarde", aldus een woordvoerder in reactie op de aankondiging dat asielzoekers voor wie het COA nog geen opvangplek heeft, vanaf woensdag overdag in een leegstaand kantoorpand kunnen wachten.

7 uur geleden
Berendsen: Russische ambassadeur ontboden om cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege cyberaanvallen, waaronder het hacken van particuliere camera's langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken, Tom Berendsen, die voor overleg met EU-buitenlandministers in Brussel is.

9 uur geleden
Brabants waterschap verbiedt watergebruik overdag om droogte

BREDA (ANP) - Inwoners en bedrijven in Midden- en West-Brabant mogen vanaf dinsdag tussen 09.00 uur en 21.00 uur geen water meer halen uit sloten, beken en rivieren om bijvoorbeeld tuinen en gewassen te besproeien. Waterschap Brabantse Delta heeft net als vier jaar geleden een 'urenverbod' ingesteld. In een deel van het werkgebied van Brabantse Delta, tussen Bergen op Zoom en Tilburg, gold sinds eind april al een zogeheten onttrekkingsverbod.

9 uur geleden
Vrouw veroordeeld voor jarenlange uitbuiting in Kamerik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 56-jarige vrouw uit Woerden veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het uitbuiten van een kwetsbare jonge vrouw. Zij moest ruim elf jaar lang lange dagen werken in paardenstallen op een stoeterij in het Utrechtse Kamerik, zonder dat zij salaris kreeg. Ook werd zij mishandeld en agressief toegesproken.

10 uur geleden