Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: minder vraag naar computers en laptops door inflatie

Onderzoek: minder vraag naar computers en laptops door inflatie

SINGAPORE (ANP) - De vraag naar computers en laptops neemt snel af. Volgens marktonderzoeker Canalys lagen de verkopen het afgelopen derde kwartaal bijna een vijfde lager dan een jaar eerder, wat komt door terughoudendheid vanuit consumenten, scholen en bedrijven vanwege de hoge inflatie. Er worden nog wel ongeveer evenveel computers verkocht als voor de coronapandemie. De afgelopen twee jaar steeg de vraag flink door het vele thuiswerken en studeren.

Ondanks de nog altijd relatief hoge cijfers baart de snelle afname Canalys zorgen. "Niet alleen voor verkopers, maar voor alle belanghebbenden in de sector. Chipbedrijven Intel en AMD hebben te maken met tegenslagen door de slechte computerverkopen en kleinere producenten van onderdelen verlagen hun productie en winstverwachtingen."

Vanuit consumenten en het onderwijs was al langere tijd sprake van een lagere vraag, maar daar komen bedrijven nu bij. Computers blijven het met een krimp van 11 procent nog enigszins goed doen. Vooral de laptopverkoop daalt door de voorzichtige houding van consumenten (min 19 procent).

Lenovo blijft nog altijd koploper met bijna een kwart van de ruim 69 miljoen verkopen. Nummer 2 HP kende de grootste krimp, van een kleine 28 procent tot net geen 13 miljoen verkopen. Apple staat vierde en noteerde als enige van de grote fabrikanten een groei op jaarbasis, veroorzaakt door uitgestelde verkopen en de populariteit van nieuwe MacBooks.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

29 minuten geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

52 minuten geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

54 minuten geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

1 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

1 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

2 uur geleden