Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: miljoenen banen verdwijnen in komende 5 jaar door AI

Onderzoek: miljoenen banen verdwijnen in komende 5 jaar door AI

AMSTERDAM (ANP) - Miljoenen mensen wereldwijd zullen tussen nu en 2030 hun baan kwijtraken door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en robots. Maar de technologie zal ook miljoenen nieuwe banen creëren, concludeert een internationaal onderzoek van het World Economic Forum (WEF). De Universiteit van Amsterdam was bij de studie betrokken.

De onderzoekers denken dat ongeveer een derde van al het werk rond 2030 nog volledig door mensen wordt gedaan. Technologie zal een derde van de menselijke arbeid overnemen, en de rest wordt uitgevoerd door mens en technologie samen.

Volgens de studie zijn veel vaardigheden van werknemers over een paar jaar verouderd en niet meer nodig. De onderzoekers noemen kassamedewerkers en secretaresses als voorbeelden. Sommige mensen kunnen omgeschoold of bijgeschoold worden, maar tegelijk zal "11 procent van het personeelsbestand niet de benodigde training ontvangen en hun baan verliezen".

De nieuwe banen hebben allemaal te maken met technologie, zoals het verder ontwikkelen van zelfrijdende voertuigen, apps en zelflerende machines.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

8 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

9 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

9 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

12 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

12 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

13 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

14 uur geleden