Onderzoek: meeste Nederlanders vinden zorgen over natuur terecht
WAGENINGEN (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders vindt het terecht dat er veel zorgen zijn over de toekomst van de natuur. Zij vinden veel aandacht voor de natuur niet overdreven. Meer dan 86 procent van de Nederlanders vindt beschermen, onderhouden en beheren van natuurgebieden en beschermen van zeldzame dieren en planten zeer belangrijk.
Dat blijkt uit een enquĂȘte over het maatschappelijk draagvlak voor natuurbehoud, die door de Wageningse universiteit is uitgevoerd. Het was de zesde keer in 25 jaar tijd dat de vragenlijsten zijn verspreid onder ruim zesduizend mensen. Volgens de onderzoekers neemt het belang dat mensen hechten aan natuurbehoud sinds 2006 steeds toe. Tegelijkertijd neemt het aantal mensen dat vindt dat er genoeg natuur is in Nederland verder af. In 2013 was twee derde daar nog tevreden over, maar nu vindt nog maar 55 procent dat er voldoende natuur is.
Ongeveer de helft van de Nederlanders komt wekelijks tot maandelijks in natuurgebieden. De andere helft komt daar nooit. Er zijn wel steeds meer mensen die een handje willen meehelpen om natuur te beschermen. Het gaat dan om zaken als nestkastjes ophangen, afval opruimen en petities voor natuurbehoud ondertekenen. Voor grootschalig beheer en onderhoud van natuur, zowel in de stad als buiten, is de overheid verantwoordelijk, vinden de meeste Nederlanders.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
56 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geleden