Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: meeste Nederlanders vinden zorgen over natuur terecht

Onderzoek: meeste Nederlanders vinden zorgen over natuur terecht

WAGENINGEN (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders vindt het terecht dat er veel zorgen zijn over de toekomst van de natuur. Zij vinden veel aandacht voor de natuur niet overdreven. Meer dan 86 procent van de Nederlanders vindt beschermen, onderhouden en beheren van natuurgebieden en beschermen van zeldzame dieren en planten zeer belangrijk.

Dat blijkt uit een enquête over het maatschappelijk draagvlak voor natuurbehoud, die door de Wageningse universiteit is uitgevoerd. Het was de zesde keer in 25 jaar tijd dat de vragenlijsten zijn verspreid onder ruim zesduizend mensen. Volgens de onderzoekers neemt het belang dat mensen hechten aan natuurbehoud sinds 2006 steeds toe. Tegelijkertijd neemt het aantal mensen dat vindt dat er genoeg natuur is in Nederland verder af. In 2013 was twee derde daar nog tevreden over, maar nu vindt nog maar 55 procent dat er voldoende natuur is.

Ongeveer de helft van de Nederlanders komt wekelijks tot maandelijks in natuurgebieden. De andere helft komt daar nooit. Er zijn wel steeds meer mensen die een handje willen meehelpen om natuur te beschermen. Het gaat dan om zaken als nestkastjes ophangen, afval opruimen en petities voor natuurbehoud ondertekenen. Voor grootschalig beheer en onderhoud van natuur, zowel in de stad als buiten, is de overheid verantwoordelijk, vinden de meeste Nederlanders.

Meer uit Binnenland

Uitvaart Sonja Barend in besloten kring

HILVERSUM (ANP) - De uitvaart van de zaterdag overleden Sonja Barend vindt in besloten kring plaats. Dat meldt omroep BNNVARA aan het ANP. De plaats en datum van de uitvaart zijn niet bekend.

23 minuten geleden
Gelekte olie uit Antwerpse haven dringt Zeeuwse natuur binnen

ANTWERPEN (ANP) - In Zeeuwse natuurgebieden aan de grens met België dreigt een milieuramp te ontstaan. Medewerkers van beheerder Het Zeeuwse Landschap hebben op diverse plekken olie aangetroffen en ook enkele besmeurde vogels gezien, onder meer in het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat is een moeilijk begaanbaar getijdengebied op de grens van Nederland en België waar dagelijks water in en uit stroomt. Eind vorige week lekte in de Antwerpse haven zware stookolie in het water bij het tanken van een schip.

1 uur geleden
AZC Hardenberg nog altijd open, dwangsom boven miljoen euro

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is nog steeds in gebruik, ruim een maand nadat de Overijsselse gemeente had geëist dat de opvang zou sluiten. In het weekeinde is één bewoner overgebracht naar een andere plek. Daardoor zitten er maandag nog 280 mensen in het gebouw. Het totale bedrag aan dwangsommen is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro.

1 uur geleden
Honderden meldingen van kikkerdril, ondanks 'terugval' in maart

WAGENINGEN (ANP) - Bij de landelijke kikkerdriltelling zijn dit jaar 616 waarnemingen doorgegeven aan kenniscentrum RAVON. De meeste kikkerdrilmeldingen kwamen uit de provincie Gelderland, meldt natuurwebsite Nature Today. Daarna volgen Zuid-Holland en Noord-Brabant.

2 uur geleden
Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

13 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

15 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

15 uur geleden