
Onderzoek: meeste Duitse fabrieken aan limiet bij besparen gas
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De meeste Duitse industriebedrijven hebben de limiet bereikt bij het besparen op het gebruik van aardgas. Dat komt naar voren uit een groot onderzoek van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK). Volgens dat onderzoek gaf 60 procent van de 3500 ondervraagde industriebedrijven aan dat ze geen of amper nog extra mogelijkheden hebben om verder gas te besparen.
Een vijfde van de bedrijven stelde dat ze nog ruimte hebben voor een verlaging van het gasverbruik met 2 tot 5 procent. De rest denkt dat een verdere besparing van meer dan 5 procent mogelijk is. DIHK-president Peter Adrian stelt in een toelichting dat het potentieel voor besparingen op korte termijn vrijwel "uitgeput" is en dat het "onrealistisch" is om te denken dat veel meer bespaard kan worden. Adrian zegt dat een daling van het gasverbruik nu vooral komt omdat fabrieken zijn stilgelegd of omdat productie is verlaagd.
De Duitse toezichthouder voor de energievoorziening Bundesnetzagentur zei eerder deze maand dat bedrijven en huishoudens in Duitsland nog steeds te veel gas verbruiken. De toezichthouder vreest een moeilijke situatie komende winter als het gasverbruik niet met 20 procent wordt verminderd, ondanks goed gevulde gasopslagen en het milde weer. Huishoudens en kleine bedrijven zijn goed voor circa 40 procent van het gasverbruik in Duitsland en de industrie voor de rest.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bereiden nog altijd stakingen voor bij grondpersoneel van KLM, ondanks het cao-akkoord dat de luchtvaartmaatschappij sloot met drie andere bonden. Ze vinden de nieuwe afspraken onvoldoende en zijn boos dat KLM buiten hen om een overeenkomst heeft gesloten. FNV en CNV weigerden vorige maand aan de onderhandelingstafel te komen, omdat KLM niet aan hun minimale eisen had voldaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is essentieel voor Nederland en Europa dat de Rotterdamse haven goed beveiligd is met drones en andere onbemande systemen tegen bijvoorbeeld dreigingen uit Rusland. Dit hebben minister van Defensie Ruben Brekelmans en Boudewijn Siemons, topman van Havenbedrijf Rotterdam, gezegd.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar waarschijnlijk minder hard dan eerder gedacht. Het Duitse economische onderzoeksinstituut Ifo heeft zijn verwachtingen naar beneden bijgesteld. Of de belangrijkste handelspartner van Nederland een uitweg vindt uit de aanhoudende economische zwakte, hangt volgens de economen grotendeels af van de regering in Berlijn.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Sommige diensten van internetbedrijf Google, waaronder videoplatform YouTube, zijn donderdag niet toegankelijk in Turkije en sommige delen van Europa. Dat melden de Turkse viceminister van Transport en Infrastructuur en de Freedom of Expression Association, die toezicht houdt op lokale internetcensuur.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De uitspraak van de Raad van State (RvS) heeft op korte termijn geen directe impact op het aantal vluchten van en naar Schiphol. Wel roept Schiphol de overheid op om duidelijkheid te geven over de natuurvergunning van de luchthaven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn blij dat Schiphol zijn natuurvergunning niet terugkrijgt in de aanloop naar het hoger beroep over de vernietiging daarvan. "Het moet klaar zijn met de uitzonderingspositie van grote vervuiler Schiphol", zeggen Mobilisation for the Environment (MOB), Greenpeace en Milieudefensie donderdag in een gezamenlijke reactie na de uitspraak van de Raad van State.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft een principeakkoord bereikt met de vakbonden NVLT, VKP en De Unie over een nieuwe cao voor het grondpersoneel. FNV en CNV hebben zich vooralsnog niet aangesloten bij de overeenkomst. Zij kondigden eerder stakingen aan op Schiphol uit onvrede over het loonbeleid van KLM, maar die acties werden door de rechter verboden.
4 uur geleden