Onderzoek legt veiligheidsgebreken Grieks spoornet bloot
ATHENE (ANP/AFP) - Een onderzoek laat signalen zien dat het treinpersoneel van dienst tijdens de treinramp in Griekenland vorige maand slecht was opgeleid, dat meldt de regulerende spoorwegautoriteit RAS. Bij het treinongeluk kwamen 57 mensen om.
In een verklaring zegt de instantie dat de tekortkomingen een "onmiddellijke en ernstige" dreiging vormden voor de veiligheid. Volgens RAS is er geen bewijs te vinden dat stationschefs die kort voor het ongeluk waren aangenomen, de benodigde basistrainingen hadden afgerond. De instantie legt de verantwoordelijkheid voor de slechte training bij Hellenic Railways, de nationale spoorwegbeheerder.
Een passagierstrein en een vrachttrein botsten eind februari frontaal bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van Griekenland. De treinramp leidde tot weken van woede, protesten en stakingen in het land. Vakbonden waarschuwden al langer voor de slechte staat van het spoornetwerk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
6 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
8 uur geleden