Onderzoek legt veiligheidsgebreken Grieks spoornet bloot
ATHENE (ANP/AFP) - Een onderzoek laat signalen zien dat het treinpersoneel van dienst tijdens de treinramp in Griekenland vorige maand slecht was opgeleid, dat meldt de regulerende spoorwegautoriteit RAS. Bij het treinongeluk kwamen 57 mensen om.
In een verklaring zegt de instantie dat de tekortkomingen een "onmiddellijke en ernstige" dreiging vormden voor de veiligheid. Volgens RAS is er geen bewijs te vinden dat stationschefs die kort voor het ongeluk waren aangenomen, de benodigde basistrainingen hadden afgerond. De instantie legt de verantwoordelijkheid voor de slechte training bij Hellenic Railways, de nationale spoorwegbeheerder.
Een passagierstrein en een vrachttrein botsten eind februari frontaal bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van Griekenland. De treinramp leidde tot weken van woede, protesten en stakingen in het land. Vakbonden waarschuwden al langer voor de slechte staat van het spoornetwerk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
9 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
10 uur geleden