Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Laat samenwoners ook partneralimentatie betalen

Onderzoek: Laat samenwoners ook partneralimentatie betalen

DEN HAAG (ANP) - Stellen die ongehuwd samenwonen zouden dezelfde alimentatieregeling moeten hebben als getrouwde stellen. Dat concluderen onderzoekers in het rapport ‘Alimentatie van nu, acceptatie van alimentatie in het licht van maatschappelijke ontwikkelingen’ dat rechtsminister Sander Dekker maandag aanbood aan de Tweede Kamer.

Wel zouden de samenwoners een opt-out-mogelijkheid moeten hebben, zodat ze kunnen kiezen of ze de alimentatieverplichting voor zich laten gelden of niet.

Het onderzoek is uitgevoerd door de Rijksuniversiteit Groningen in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC) van het ministerie van Justitie, naar aanleiding van het regeerakkoord waarin is afgesproken onderzoek te doen naar 'herijking van het familierecht', zoals over alimentatieverplichtingen.

Lotsverbondenheid

Omdat de groep ongetrouwde samenwoners flink gegroeid is, de mate van 'lotsverbondenheid' in zo'n relatie vergelijkbaar is met een huwelijk en samenwonenden vaak niet weten dat ze niet verplicht zijn om in elkaars levensonderhoud te voorzien, willen de onderzoekers dat ook zij standaard die verplichting krijgen.

De onderzoekers zien ook een toename in het aantal gezinnen met stiefouders. Daarin wordt nu vaak niet getrouwd, stellen ze, om zo te zorgen dat de stiefouder geen onderhoudsplicht krijgt. Ze vragen daarom om bezinning over de vraag of zo'n onderhoudsplicht voor stiefouders zou moeten vervallen.

Minister Dekker schrijft dat hij het inhoudelijke oordeel over het onderzoek aan een volgend kabinet wil laten, omdat er 'belangrijke wijzigingen' in de wet worden voorgesteld. Wel vraagt hij de Expertgroep Alimentatienormen van de Raad voor de rechtspraak om een reactie.

Meer uit Binnenland

Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

45 minuten geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

1 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

4 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

4 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

5 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

6 uur geleden