Onderzoek: Koreaanse cultuur goed voor miljardenexport
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten wereldwijd hebben een groeiende interesse in de Zuid-Koreaanse cultuur. Zij geven daardoor steeds meer uit aan zaken als etenswaren, cosmetica, popmuziek en series uit Zuid-Korea. De populaire video-app TikTok en adviesbureau Kantar verwachten op basis van onderzoek dat de exportwaarde van deze producten tegen 2030 bijna verdubbelt tot 143 miljard dollar.
De exportmarkt voor Zuid-Koreaanse culturele zaken wordt ook wel 'Hallyu' genoemd, wat Koreaanse golf betekent. De huidige waarde van deze markt wordt geschat op 76 miljard dollar, maar volgens het onderzoek van TikTok en Kantar kan de markt nog profiteren van groei in de Verenigde Staten en Zuidoost-Azië.
Zuid-Koreaanse content op sociale media heeft de afgelopen jaren flink aan populariteit gewonnen. Zo is TikTok inmiddels een verzamelplaats geworden voor fans van Koreaanse popmuziek, kortweg K-pop. TikTok-gebruikers nemen bijvoorbeeld korte filmpjes op waarin zij dansen op of meezingen met populaire Koreaanse muzieknummers. Maar er verschijnen ook steeds meer video's over de Koreaanse cultuur en tradities.
Een bekend voorbeeld zijn noedels van het merk Buldak van de Zuid-Koreaanse fabrikant Samyang Foods. Hiervan schoot de verkoop omhoog, nadat de Amerikaanse rapper Cardi B deze in een video op TikTok had beoordeeld. Het filmpje, dat bijna 40 miljoen keer werd bekeken, leidde tot een koerssprong van Samyang Foods op de beurs in Seoel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
1 minuut geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
14 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
8 uur geleden