Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Koreaanse cultuur goed voor miljardenexport

Onderzoek: Koreaanse cultuur goed voor miljardenexport

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten wereldwijd hebben een groeiende interesse in de Zuid-Koreaanse cultuur. Zij geven daardoor steeds meer uit aan zaken als etenswaren, cosmetica, popmuziek en series uit Zuid-Korea. De populaire video-app TikTok en adviesbureau Kantar verwachten op basis van onderzoek dat de exportwaarde van deze producten tegen 2030 bijna verdubbelt tot 143 miljard dollar.

De exportmarkt voor Zuid-Koreaanse culturele zaken wordt ook wel 'Hallyu' genoemd, wat Koreaanse golf betekent. De huidige waarde van deze markt wordt geschat op 76 miljard dollar, maar volgens het onderzoek van TikTok en Kantar kan de markt nog profiteren van groei in de Verenigde Staten en Zuidoost-Azië.

Zuid-Koreaanse content op sociale media heeft de afgelopen jaren flink aan populariteit gewonnen. Zo is TikTok inmiddels een verzamelplaats geworden voor fans van Koreaanse popmuziek, kortweg K-pop. TikTok-gebruikers nemen bijvoorbeeld korte filmpjes op waarin zij dansen op of meezingen met populaire Koreaanse muzieknummers. Maar er verschijnen ook steeds meer video's over de Koreaanse cultuur en tradities.

Een bekend voorbeeld zijn noedels van het merk Buldak van de Zuid-Koreaanse fabrikant Samyang Foods. Hiervan schoot de verkoop omhoog, nadat de Amerikaanse rapper Cardi B deze in een video op TikTok had beoordeeld. Het filmpje, dat bijna 40 miljoen keer werd bekeken, leidde tot een koerssprong van Samyang Foods op de beurs in Seoel.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

5 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

5 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

5 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

6 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

9 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

10 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

10 uur geleden