Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Koreaanse cultuur goed voor miljardenexport

Onderzoek: Koreaanse cultuur goed voor miljardenexport

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten wereldwijd hebben een groeiende interesse in de Zuid-Koreaanse cultuur. Zij geven daardoor steeds meer uit aan zaken als etenswaren, cosmetica, popmuziek en series uit Zuid-Korea. De populaire video-app TikTok en adviesbureau Kantar verwachten op basis van onderzoek dat de exportwaarde van deze producten tegen 2030 bijna verdubbelt tot 143 miljard dollar.

De exportmarkt voor Zuid-Koreaanse culturele zaken wordt ook wel 'Hallyu' genoemd, wat Koreaanse golf betekent. De huidige waarde van deze markt wordt geschat op 76 miljard dollar, maar volgens het onderzoek van TikTok en Kantar kan de markt nog profiteren van groei in de Verenigde Staten en Zuidoost-Azië.

Zuid-Koreaanse content op sociale media heeft de afgelopen jaren flink aan populariteit gewonnen. Zo is TikTok inmiddels een verzamelplaats geworden voor fans van Koreaanse popmuziek, kortweg K-pop. TikTok-gebruikers nemen bijvoorbeeld korte filmpjes op waarin zij dansen op of meezingen met populaire Koreaanse muzieknummers. Maar er verschijnen ook steeds meer video's over de Koreaanse cultuur en tradities.

Een bekend voorbeeld zijn noedels van het merk Buldak van de Zuid-Koreaanse fabrikant Samyang Foods. Hiervan schoot de verkoop omhoog, nadat de Amerikaanse rapper Cardi B deze in een video op TikTok had beoordeeld. Het filmpje, dat bijna 40 miljoen keer werd bekeken, leidde tot een koerssprong van Samyang Foods op de beurs in Seoel.

Meer uit Financieel

Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

36 minuten geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

42 minuten geleden
AEX-index stijgt naar nieuw record door sterk dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.

2 uur geleden
Disney verdient meer aan streamingdienst en pretparken

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen fors door hoop op doorbraak in deal VS met Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.

3 uur geleden
ACM: makkelijker voor consument om telecomabonnement op te zeggen

DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.

3 uur geleden
Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

5 uur geleden