Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: KLM op een na veiligste luchtvaartmaatschappij

Onderzoek: KLM op een na veiligste luchtvaartmaatschappij

HAMBURG (ANP/DPA) - KLM was afgelopen jaar de veiligste luchtvaartmaatschappij van Europa, stellen experts van het Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre (JACDEC). Wereldwijd moet het Nederlandse bedrijf alleen Emirates voor zich dulden. Dat bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten was in het jaarlijkse onderzoek ook het jaar ervoor het veiligste.

Emirates kreeg een score van 95,05 procent van het JACDEC, dat zijn jaarlijkse onderzoek uitvoert in opdracht van het luchtvaarttijdschrift Aero International. KLM kreeg 93,31 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen JetBlue en Delta Air Lines volgen en Easyjet vervolmaakt de top-5. Omdat door de coronapandemie aanzienlijk minder gevlogen werd, telden crashes en incidenten uit het verleden zwaarder mee dan normaal.

Voor het eerst maakte het JACDEC ook continentale lijstjes omdat maatschappijen met een sterke thuismarkt als China of de Verenigde Staten anders qua gevlogen kilometers een groot voordeel hadden. In Europa stond KLM bovenaan, voor Finnair en Air Europa.

Transavia

KLM-dochter Transavia kwam hier op de vierde plaats. Enkele bekende luchtvaartmaatschappijen als Austrian Airlines en Eurowings haalden de lijst helemaal niet omdat ze te weinig passagierskilometers maakten afgelopen jaar.

Opvallend is verder dat Emirates op de eigen regionale lijst niet de nummer één was. De maatschappij moest Etihad Airways, dat vanwege de omvang niet op de wereldwijde lijst terechtkwam, voor zich dulden.

Meer uit Financieel

Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

51 minuten geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

2 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

2 uur geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

3 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

3 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

3 uur geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

4 uur geleden