Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: KLM op een na veiligste luchtvaartmaatschappij

Onderzoek: KLM op een na veiligste luchtvaartmaatschappij

HAMBURG (ANP/DPA) - KLM was afgelopen jaar de veiligste luchtvaartmaatschappij van Europa, stellen experts van het Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre (JACDEC). Wereldwijd moet het Nederlandse bedrijf alleen Emirates voor zich dulden. Dat bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten was in het jaarlijkse onderzoek ook het jaar ervoor het veiligste.

Emirates kreeg een score van 95,05 procent van het JACDEC, dat zijn jaarlijkse onderzoek uitvoert in opdracht van het luchtvaarttijdschrift Aero International. KLM kreeg 93,31 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen JetBlue en Delta Air Lines volgen en Easyjet vervolmaakt de top-5. Omdat door de coronapandemie aanzienlijk minder gevlogen werd, telden crashes en incidenten uit het verleden zwaarder mee dan normaal.

Voor het eerst maakte het JACDEC ook continentale lijstjes omdat maatschappijen met een sterke thuismarkt als China of de Verenigde Staten anders qua gevlogen kilometers een groot voordeel hadden. In Europa stond KLM bovenaan, voor Finnair en Air Europa.

Transavia

KLM-dochter Transavia kwam hier op de vierde plaats. Enkele bekende luchtvaartmaatschappijen als Austrian Airlines en Eurowings haalden de lijst helemaal niet omdat ze te weinig passagierskilometers maakten afgelopen jaar.

Opvallend is verder dat Emirates op de eigen regionale lijst niet de nummer één was. De maatschappij moest Etihad Airways, dat vanwege de omvang niet op de wereldwijde lijst terechtkwam, voor zich dulden.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

33 minuten geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

2 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

4 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

4 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

5 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

7 uur geleden