Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: klein deel personeel wil volledig terug naar kantoor

Onderzoek: klein deel personeel wil volledig terug naar kantoor

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Slechts 3 procent van het kantoorpersoneel over de hele wereld wil vijf dagen per week terug naar kantoor. Dat blijkt uit een peiling van managementadviesbureau Advanced Workplace Associates. Het adviesbureau waarschuwde daarbij dat werknemers ook ontslag dreigen te nemen als hun bazen hen dwingen om fulltime terug te keren naar kantoor.

Maar liefst 86 procent van de werknemers wil minstens twee dagen per week vanuit huis blijven werken, zei het adviesbureau na een enquête onder bijna 10.000 mensen over de hele wereld, waaronder werknemers in de sectoren financiën, technologie en energie. Alle leeftijdsgroepen hadden dezelfde mening, voegde het bureau eraan toe. Werknemers gaven aan de voorkeur te geven om op dinsdag, woensdag en donderdag naar kantoor te gaan. Dit vergroot het vooruitzicht van lege kantoren voor de rest van de week.

Veel grote banken zoals Citigroup, HSBC en NatWest Group geven aan dat het personeel ook in de toekomst voor een groot deel thuis kan blijven werken na twee jaar van lockdowns. Sommige fintechbedrijven als Revolut en Eigen Technologies laten hun personeel zelfs volledig op afstand werken.

Flexibiliteit

"Werkgevers moeten beseffen dat de geest uit de fles is", zegt Andrew Mawson, algemeen directeur van Advanced Workplace Associates. "Werknemers hebben gezien dat flexibiliteit kan werken en werkgevers die niet gevoelig zijn voor de behoeften van hun personeel zullen daar de gevolgen van ondervinden."

NatWest Group verwacht dat ongeveer 87 procent van zijn 60.000 medewerkers het werk op de langere termijn zal verdelen tussen thuis en kantoor. Op dit moment werken ongeveer 10.000 medewerkers, waaronder handelaren en werknemers in filialen en datacenters, nog steeds volledig op kantoor, zei Sam Bowerman, een van de personeelsdirecteuren van de bank, in een interview eerder deze maand.

"We willen voorkomen dat we het personeel verplichten om een bepaald aantal dagen per week naar kantoor te komen. Tot nu toe hebben we geen gevolgen voor de productiviteit gezien en de flexibiliteit heeft veel goodwill bij het personeel opgeleverd", aldus Bowerman. In Nederland wordt het thuiswerkadvies van de overheid naar verwachting geschrapt in het pakket aan versoepelingen dat dinsdag zal worden aangekondigd.

Meer uit Financieel

Dr. Martens verplaatst productie om impact heffingen te beperken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.

1 uur geleden
Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

1 uur geleden
Meta moet Spaanse mediabedrijven bijna half miljard betalen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.

2 uur geleden
ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

2 uur geleden
Peter Gillis wil belastingfraudezaak overdoen bij rechtbank

DEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

3 uur geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

4 uur geleden