Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: kans op overlijden bij sportevenement ontzettend klein

Onderzoek: kans op overlijden bij sportevenement ontzettend klein

NIJMEGEN (ANP) - Plotselinge sterfgevallen van sporters bij een sportevenement maken altijd grote indruk, maar de kans op sterven is "ontzettend klein". Onderzoek van het Radboudumc laat zien dat 0,0042 procent van de deelnemers aan een groot evenement tijdens of in de week erna overleed. Dat zijn er niet meer dan in een normale trainingsweek.

Ondertussen was de gezondheidswinst voor de sporters juist veel groter, zagen de onderzoekers. Zo hadden mensen die meededen aan bijvoorbeeld een marathon of wielerwedstrijd gemiddeld 30 procent minder risico om vroegtijdig te overlijden. De gezondheidswinst voor fietsers of hardlopers groter dan voor wandelaars.

Voor het onderzoek zijn de gegevens van meer dan 500.000 deelnemers aan hardloop-, fiets- of wandelevenementen meegenomen tussen 1995 en 2017, tegenover meer dan 200.000 mensen die niet hadden meegedaan. In het Nederlandse bevolkingsregister keken de onderzoekers of en wanneer de mensen waren overleden.

Om ook de langdurige gezondheidseffecten te bekijken, volgden de onderzoekers de sporters gemiddeld meer dan drie jaar na het evenement. Zij werden dan vergeleken met de algemene bevolking. Dat de gezondheidswinst voor hardlopers en wielrenners het grootst was, hangt volgens onderzoeker Esmée Bakker "waarschijnlijk samen met de intensiteit van de inspanning en hoe fit iemand is". Ze voegt ook toe: "Maar sporten is sowieso gezond, dus ook wandelen."

Meer uit Gezond

Gehackt lab mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek gaan doen

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.

3 uur geleden
Zes meldingen bij NVWA over ziekte na babyvoeding Nestlé

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.

6 dagen geleden
Zo'n 3,5 miljoen mensen hebben last van medicijntekorten

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.

1 week geleden
Onderzoek NFI naar ophelderen sterfgevallen door pijnstillers

DEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.

3 weken geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

3 weken geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

4 weken geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

4 weken geleden