Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: kans op overlijden bij sportevenement ontzettend klein

Onderzoek: kans op overlijden bij sportevenement ontzettend klein

NIJMEGEN (ANP) - Plotselinge sterfgevallen van sporters bij een sportevenement maken altijd grote indruk, maar de kans op sterven is "ontzettend klein". Onderzoek van het Radboudumc laat zien dat 0,0042 procent van de deelnemers aan een groot evenement tijdens of in de week erna overleed. Dat zijn er niet meer dan in een normale trainingsweek.

Ondertussen was de gezondheidswinst voor de sporters juist veel groter, zagen de onderzoekers. Zo hadden mensen die meededen aan bijvoorbeeld een marathon of wielerwedstrijd gemiddeld 30 procent minder risico om vroegtijdig te overlijden. De gezondheidswinst voor fietsers of hardlopers groter dan voor wandelaars.

Voor het onderzoek zijn de gegevens van meer dan 500.000 deelnemers aan hardloop-, fiets- of wandelevenementen meegenomen tussen 1995 en 2017, tegenover meer dan 200.000 mensen die niet hadden meegedaan. In het Nederlandse bevolkingsregister keken de onderzoekers of en wanneer de mensen waren overleden.

Om ook de langdurige gezondheidseffecten te bekijken, volgden de onderzoekers de sporters gemiddeld meer dan drie jaar na het evenement. Zij werden dan vergeleken met de algemene bevolking. Dat de gezondheidswinst voor hardlopers en wielrenners het grootst was, hangt volgens onderzoeker Esmée Bakker "waarschijnlijk samen met de intensiteit van de inspanning en hoe fit iemand is". Ze voegt ook toe: "Maar sporten is sowieso gezond, dus ook wandelen."

Meer uit Gezond

RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

3 dagen geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

3 dagen geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

4 dagen geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

4 dagen geleden
Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

1 week geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

1 week geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

1 week geleden