Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: kabinet nog niet transparant over lobby-afspraken

Onderzoek: kabinet nog niet transparant over lobby-afspraken

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet houdt zich niet aan de eigen belofte om afspraken van ministers met lobbyisten beter te gaan bijhouden in hun openbare agenda's. Dat concludeert de Open State Foundation, die daar onderzoek naar heeft gedaan. In negen van de tien gevallen voldoet de gegeven informatie niet aan de eigen richtlijn.

De Tweede Kamer dringt al langer aan op transparantie over de contacten van ministers met bedrijven en belangenorganisaties. Aan een lobbyregister om dat bij te houden, een wens van onder anderen Volt-voorman Laurens Dassen, wil het kabinet niet. Wel beloofde minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken) om meer informatie te gaan geven via de agenda's.

Het is de bedoeling dat bij een afspraak precies vermeld staat met wie de minister gaat praten en waarover. Daaraan werd afgelopen jaar evenwel in slechts 12 procent van de gevallen voldaan, aldus Open State Foundation. De organisatie die ijvert voor transparantie in het openbaar bestuur, noemt dat "ronduit schokkend".

Meer uit Politiek

Drenthe roept op tot 'voortvarende' aanpak aardbevingsschade

GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.

19 uur geleden
Jetten roept De Vos op zich in te zetten tegen antisemitisme FVD

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."

1 dag geleden
Ook dit kabinet wil bekritiseerde terrorismewet blijvend maken

DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.

1 dag geleden
Gemeenten met lage opkomst bij verkiezingen: werk aan de winkel

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."

1 dag geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

1 dag geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

1 dag geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

1 dag geleden