Onderzoek ITV naar Voice duurt al 14 maanden, voortgang onbekend
HILVERSUM (ANP) - Het externe onderzoek dat producent ITV heeft ingesteld naar misstanden bij het programma The Voice of Holland is na veertien maanden nog niet afgerond. Dat heeft een woordvoerder van het productiehuis woensdag laten weten. ITV kan niet zeggen hoelang het nog duurt voordat het onderzoek is afgerond, of in welk stadium het onderzoek zich momenteel bevindt. Ook Van Doorne, het bureau dat door ITV is ingehuurd voor het onderzoek, kan naar eigen zeggen niets melden over de voortgang.
ITV kondigde na de uitzending van BOOS in januari 2022, waarin de misstanden rond The Voice werden blootgelegd, een extern onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag aan. In februari 2022 zei Van Doorne dat al met veel mensen gesproken was en dat het bureau "een gedetailleerd beeld" kreeg van wat zich achter de schermen bij de RTL4-talentenjacht had afgespeeld. Van Doorne zei toen "zich ervoor in te zetten dat ieders stem wordt gehoord en dat iedereen die verantwoordelijk is voor ongepast gedrag, wordt geïdentificeerd."
In april 2022 zei ITV dat in het onderzoek ook de vraag zou worden meegenomen wat er al bekend was binnen het bedrijf over het grensoverschrijdende gedrag. Deze vraag betrof vooral ITV Studios Nederland.
Inmiddels vordert het onderzoek bij het Openbaar Ministerie, dat dinsdag bekendmaakte bandleider Jeroen Rietbergen en oud-coach Ali B te gaan vervolgen voor grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
14 minuten geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
17 uur geleden