
Onderzoek ITV naar Voice duurt al 14 maanden, voortgang onbekend
HILVERSUM (ANP) - Het externe onderzoek dat producent ITV heeft ingesteld naar misstanden bij het programma The Voice of Holland is na veertien maanden nog niet afgerond. Dat heeft een woordvoerder van het productiehuis woensdag laten weten. ITV kan niet zeggen hoelang het nog duurt voordat het onderzoek is afgerond, of in welk stadium het onderzoek zich momenteel bevindt. Ook Van Doorne, het bureau dat door ITV is ingehuurd voor het onderzoek, kan naar eigen zeggen niets melden over de voortgang.
ITV kondigde na de uitzending van BOOS in januari 2022, waarin de misstanden rond The Voice werden blootgelegd, een extern onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag aan. In februari 2022 zei Van Doorne dat al met veel mensen gesproken was en dat het bureau "een gedetailleerd beeld" kreeg van wat zich achter de schermen bij de RTL4-talentenjacht had afgespeeld. Van Doorne zei toen "zich ervoor in te zetten dat ieders stem wordt gehoord en dat iedereen die verantwoordelijk is voor ongepast gedrag, wordt geïdentificeerd."
In april 2022 zei ITV dat in het onderzoek ook de vraag zou worden meegenomen wat er al bekend was binnen het bedrijf over het grensoverschrijdende gedrag. Deze vraag betrof vooral ITV Studios Nederland.
Inmiddels vordert het onderzoek bij het Openbaar Ministerie, dat dinsdag bekendmaakte bandleider Jeroen Rietbergen en oud-coach Ali B te gaan vervolgen voor grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de sportverenigingen dreigt te verdwijnen vanwege een gebrek aan vrijwilligers, stijgende kosten en teruglopende ledenaantallen. Het Register voor Verenigingsbestuurders (RVVB) komt tot deze conclusie na een ronde langs clubs door het hele land. De PvdA wil hier iets aan doen en heeft met hulp van de belangenvereniging een actieplan gemaakt.
28 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Boerenactiegroep Agractie is vooralsnog niet van plan om terug te keren naar de onderhandelingen over het landbouwakkoord. Volgens Agractie zit er tot nu toe "nul komma nul beweging" in de standpunten van het kabinet over hoe de landbouw hervormd moet worden. De boerenactiegroep vindt dat het akkoord zo "halfbakken" is en stelt dat er beter geen akkoord kan komen dan een slecht akkoord. Dat heeft voorman Bart Kemp donderdagavond gezegd tijdens een informatieavond van Agractie in Putten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tweede beraad van de top van het kabinet en hun secondanten is even na 21.00 uur donderdagavond van start gegaan. De acht bewindslieden praten op het ministerie van Algemene Zaken van premier Mark Rutte verder over het ongenoegen in het land en de uitslag van de provinciale verkiezingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte levert vrijdag via een videoboodschap een bijdrage aan de Boetsja-top, die markeert dat het precies één jaar geleden is dat de Oekraïense stad werd bevrijd van de Russische troepen. De door Oekraïne georganiseerde top is deels digitaal. Ook onder anderen de Franse president Emmanuel Macron en de Belgische premier Alexander de Croo doen op afstand mee.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Een man uit Apeldoorn wordt ervan verdacht donderdagochtend met een vuurwapen op een Apache-gevechtshelikopter te hebben geschoten. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee, die de verdachte aan het einde van de middag in zijn woning heeft aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil niet beloven dat mensen die door een fout van de overheid minder toeslagen kregen en soms zelfs in armoede terechtkwamen, hiervoor gecompenseerd worden. "Vergelijkbare situaties", zoals de vastgelopen compensatie van gedupeerden in het toeslagenschandaal, laten zien dat zo'n operatie ingewikkeld is, waarschuwt armoedeminister Carola Schouten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Journalisten blijven voorlopig nog meldingen ontvangen als de politie en brandweer uitrukken, laat minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) weten. Media krijgen per 1 april echter geen bericht meer als een ambulance wordt ingezet, omdat het medisch beroepsgeheim hierdoor in het geding zou komen.
5 uur geleden