Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek Israël: 4 coronaprikken beschermen beter dan 3

Onderzoek Israël: 4 coronaprikken beschermen beter dan 3

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Ouderen die vier keer zijn ingeënt tegen het coronavirus hebben minder kans om besmet te raken dan mensen met drie prikken. Dat meldt het Israëlische gezondheidsministerie nadat gegevens van ongeveer een miljoen zestigplussers waren bekeken.

Het gaat om een vooronderzoek met gegevens van 400.000 mensen die een vierde prik gehad hebben en 600.000 mensen die drie keer zijn gevaccineerd. Mensen met een vierde dosis waren twee keer zo goed beschermd tegen besmetting en drie keer zo goed tegen ernstige ziekte, vergeleken met mensen die drie keer waren ingeënt.

Sinds eind december biedt Israël een vierde coronavaccinatie aan aan ouderen, gezondheidsmedewerkers en mensen met zwakkere immuunsystemen. Sindsdien hebben bijna 600.000 mensen in het land de extra boosterprik gehad.

Een aantal landen heeft bekendgemaakt een vierde prik aan te bieden. Het gaat onder meer om EU-lidstaten Denemarken, Spanje en Hongarije. In dat laatste land kan iedereen de vaccinatie krijgen na overleg met een arts. In Denemarken en Spanje is de dosis bedoeld voor kwetsbare personen.

Meer uit Buitenland

Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

26 minuten geleden
Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

1 uur geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

1 uur geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

1 uur geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

2 uur geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

2 uur geleden