Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: inflatie jaagt onlinebestedingen flink aan

Onderzoek: inflatie jaagt onlinebestedingen flink aan

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar flink meer online uitgegeven dan een jaar eerder, maar ze kregen er minder producten en diensten voor terug. Volgens onderzoek in opdracht van webwinkelorganisatie Thuiswinkel.org liet de inflatie zich daarmee duidelijk voelen.

Alles bij elkaar werd er 33,3 miljard euro online uitgegeven. Dat is 9 procent meer dan in 2021. Tegelijkertijd ging het aantal aankopen juist met 5 procent omlaag naar 347 miljoen. Dit betekent dat consumenten per aankoop zo'n 15 procent meer geld kwijt waren.

Volgens Marlene ten Ham, directeur bij Thuiswinkel.org, worden de cijfers ook verklaard doordat er vorig jaar nauwelijks meer coronarestricties waren. Daardoor hebben consumenten meer gekocht aan diensten. "De stijging in de dienstensector wordt met name veroorzaakt door de vele aankopen van tickets voor attracties en evenementen en reis-gerelateerde aankopen", zegt Ten Ham. "Ook verzekeringen hebben we in 2022 vaker online aangeschaft dan in 2021, en tegen een hogere prijs."

Tegelijk met het wegvallen van de lockdowns trokken consumenten ook weer wat meer naar fysieke winkels, en dat ging ten koste van online. Waar Nederlanders in 2021 nog 13 procent van al hun aankopen online deden, is dat vorig jaar gezakt naar 12 procent. Dan gaat het wel om het aantal aankopen. Het aandeel online in de totale bestedingen groeide nog wel.

Meer uit Financieel

Brussel wil voor zomer meer geld naar boer om hoge kunstmestprijs

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.

20 minuten geleden
Steun voor kritische oproep aan Shell blijft steken op 13 procent

LONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.

21 minuten geleden
Wall Street lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.

23 minuten geleden
EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

2 uur geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

2 uur geleden
Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

2 uur geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

2 uur geleden