Onderzoek in India naar dood door bliksem getroffen olifanten
DISPUR (ANP/AFP) - De dood van zeker achttien 'door de bliksem getroffen' olifanten in de Indiase deelstaat Assam wordt nader onderzocht door de autoriteiten en natuurbeschermers. De dood van zo veel olifanten tegelijk in een natuurpark wordt door milieubeschermers als verdacht beschouwd. De dieren zouden woensdagavond laat in het woud in de streek van Nagaon zijn getroffen tijdens noodweer.
Het beheer van het natuurpark heeft bliksem als doodsoorzaak genoemd, maar een ploeg dierenartsen en natuurbeschermers is vrijdag naar het 'massagraf' in het woud gegaan om autopsie uit te voeren. Sommigen vrezen dat de dieren zijn vergiftigd. De laatste jaren zijn er in India, ook in deze streek, steeds vaker botsingen tussen mens en olifant waar aan beide zijden doden bij vallen. Het komt vooral omdat mensen dieper doordringen in natuurgebieden waar de Aziatische olifanten in het wild leven.
Het is niet voor het eerste dat olifanten door de bliksem worden gedood. Het hoofd van het natuurbeheer in Assam zei tegen de krant The Hindu dat eerder vijf olifanten in de deelstaat West-Bengalen door blikseminslagen gedood zijn, maar hij vindt achttien tegelijk wel erg veel.
Meer uit Buitenland
BALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.
52 minuten geledenQUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt een ommekeer te hebben gemaakt wat betreft de openbaarmaking van de zogenoemde Epstein-documenten. "Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden moeten stemmen voor het vrijgeven van de Epstein-documenten, omdat we niets te verbergen hebben", schreef Trump op zijn sociale mediaplatform Truth Social.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.
4 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.
14 uur geleden