Onderzoek: Huawei herpakt koppositie op Chinese smartphonemarkt
BEIJING (ANP) - Het Chinese technologieconcern Huawei verkocht in het eerste kwartaal van dit jaar de meeste smartphones in China, meldt onderzoeksbureau Canalys. Het bedrijf, dat wordt getroffen door Amerikaanse sancties, herpakte daarmee de koppositie op de Chinese markt, nadat Huawei dertien kwartalen geleden van de troon werd gestoten.
Ook de totale Chinese smartphonemarkt toonde voor het eerst in twee jaar stabiliteit. Het aantal geleverde smartphones kwam in het eerste kwartaal uit op 67,7 miljoen, onveranderd vergeleken met een jaar terug. In de voorgaande acht kwartalen werden telkens minder smartphones geleverd.
Huawei leverde 11,7 miljoen telefoons af en heeft nu een marktaandeel van 17 procent. In het eerste kwartaal van 2023 was dat nog 10 procent. Huawei deed vooral goede zaken met de Mate 60 Pro, die vorig jaar zomer werd uitgebracht. Die smartphone maakt gebruik van technologie die de Amerikanen juist uit de handen van China proberen te houden.
Tegenwind
Apple verkocht afgelopen kwartaal 10 miljoen iPhones in China. Het marktaandeel liep terug tot 15 procent. Een jaar eerder was Apple nog koploper met 20 procent marktaandeel. Apple kampt met tegenwind in China door felle concurrentie van onder meer Huawei. Ook heeft Apple last van een verbod voor Chinese overheidsmedewerkers om iPhones mee te brengen naar het werk.
De Chinese merken Oppo en Honor staan op de tweede plek, met marktaandelen van 16 procent. Apple staat samen met vivo op de derde plaats in China.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
1 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
4 uur geleden