Onderzoek: hbo'ers komen snel aan werk, vooral leraren
DEN HAAG (ANP) - Studenten die van een hogeschool afkomen, krijgen snel een baan. Dat is vooral zo voor mensen die de lerarenopleiding hebben gedaan. Van hen had ruim 96 procent onmiddellijk na het afstuderen werk.
Volgens jaarlijkse cijfers van een onderzoekscentrum van de Universiteit Maastricht is 2,8 procent van de pas afgestudeerde hbo'ers werkloos. Dat percentage is vergelijkbaar met de jaren ervoor. De afgestudeerde hbo'ers verdienen gemiddeld ongeveer 3242 euro bruto per maand.
Het onderzoek is eind vorig jaar uitgevoerd onder bijna 25.000 mensen die anderhalf jaar eerder waren afgestudeerd op een hbo.
Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, zegt dat Nederland te maken heeft met grote veranderingen op het gebied van vergrijzing, digitalisering, woningtekort en energiecrisis. "Deze uitdagingen vragen om innovatieve oplossingen. Hierbij zijn de professionals die zijn opgeleid op onze hogescholen hard nodig", aldus Limmen.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
42 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
1 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
4 uur geleden