Onderzoek: hbo'ers komen snel aan werk, vooral leraren
DEN HAAG (ANP) - Studenten die van een hogeschool afkomen, krijgen snel een baan. Dat is vooral zo voor mensen die de lerarenopleiding hebben gedaan. Van hen had ruim 96 procent onmiddellijk na het afstuderen werk.
Volgens jaarlijkse cijfers van een onderzoekscentrum van de Universiteit Maastricht is 2,8 procent van de pas afgestudeerde hbo'ers werkloos. Dat percentage is vergelijkbaar met de jaren ervoor. De afgestudeerde hbo'ers verdienen gemiddeld ongeveer 3242 euro bruto per maand.
Het onderzoek is eind vorig jaar uitgevoerd onder bijna 25.000 mensen die anderhalf jaar eerder waren afgestudeerd op een hbo.
Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, zegt dat Nederland te maken heeft met grote veranderingen op het gebied van vergrijzing, digitalisering, woningtekort en energiecrisis. "Deze uitdagingen vragen om innovatieve oplossingen. Hierbij zijn de professionals die zijn opgeleid op onze hogescholen hard nodig", aldus Limmen.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
4 uur geleden