Onderzoek: grote somberheid in Duitse auto-industrie
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De stemming van bedrijven in de omvangrijke Duitse auto-industrie wordt steeds somberder door de zwakke verkopen, hoge kosten, massaontslagen en felle concurrentie van met name Chinese elektrische automerken. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo is het sentiment nu net zo slecht als tijdens het hoogtepunt van de coronapandemie.
Vooral de zwakke vraag maakt bedrijven negatief, aldus een Ifo-kenner. Er komen weliswaar nieuwe orders binnen, maar die zijn lang niet voldoende om alle capaciteit te benutten. Daarnaast zijn veel bedrijven zeer terughoudend met het aannemen van personeel of zijn ze juist van plan om banen te schrappen. Grote Duitse autoleveranciers zoals Continental, Bosch en Schaeffler hebben al gezegd duizenden banen te schrappen om kosten te besparen.
Ook bij Volkswagen dreigt enorm banenverlies door de mogelijke sluiting van fabrieken in eigen land, wat voor het eerst in de geschiedenis van het autoconcern zou zijn. Bij Volkswagen waren maandag nog grote stakingen bij fabrieken.
De malaise in de autosector zorgt ook voor problemen in de gehele Duitse industrie, waar dan ook sprake is van een sterke krimp van de bedrijvigheid. Kredietbeoordelaar en marktonderzoeker S&P Global noemde de situatie in de Duitse industrie in een rapport over de sector maandag nog "grimmig".
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
7 uur geleden