Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: grote somberheid in Duitse auto-industrie

Onderzoek: grote somberheid in Duitse auto-industrie

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De stemming van bedrijven in de omvangrijke Duitse auto-industrie wordt steeds somberder door de zwakke verkopen, hoge kosten, massaontslagen en felle concurrentie van met name Chinese elektrische automerken. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo is het sentiment nu net zo slecht als tijdens het hoogtepunt van de coronapandemie.

Vooral de zwakke vraag maakt bedrijven negatief, aldus een Ifo-kenner. Er komen weliswaar nieuwe orders binnen, maar die zijn lang niet voldoende om alle capaciteit te benutten. Daarnaast zijn veel bedrijven zeer terughoudend met het aannemen van personeel of zijn ze juist van plan om banen te schrappen. Grote Duitse autoleveranciers zoals Continental, Bosch en Schaeffler hebben al gezegd duizenden banen te schrappen om kosten te besparen.

Ook bij Volkswagen dreigt enorm banenverlies door de mogelijke sluiting van fabrieken in eigen land, wat voor het eerst in de geschiedenis van het autoconcern zou zijn. Bij Volkswagen waren maandag nog grote stakingen bij fabrieken.

De malaise in de autosector zorgt ook voor problemen in de gehele Duitse industrie, waar dan ook sprake is van een sterke krimp van de bedrijvigheid. Kredietbeoordelaar en marktonderzoeker S&P Global noemde de situatie in de Duitse industrie in een rapport over de sector maandag nog "grimmig".

Meer uit Financieel

Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

10 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

29 minuten geleden
Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

1 uur geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

1 uur geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

1 uur geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

2 uur geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

4 uur geleden