Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: financiën woningcorporaties zijn verbeterd

Onderzoek: financiën woningcorporaties zijn verbeterd

UTRECHT (ANP) - Woningcorporaties zijn er vorig jaar financieel op vooruitgegaan, berekende financieel adviseur Finance Ideas. Dat kwam voor een groot deel door de verlaging van de verhuurderheffing, een extra belasting voor corporaties die in 2013 werd ingevoerd.

Bij de honderd grootste woningcorporaties steeg de operationele kasstroom, dus hoeveel geld er concreet binnenkomt, gemiddeld met bijna 20 procent ten opzichte van 2021. Naast de bijna gehalveerde verhuurderheffing was dat te danken aan een daling van de rentes die corporaties gemiddeld betalen. Die gemiddelde daling kwam doordat één huisvester gunstigere voorwaarden voor zijn leningen kon afspreken.

Finance Ideas, dat vooral maatschappelijke ondernemingen adviseert, wijst erop dat het binnenkomende geld vaak niet voldoende is voor alle kosten om woningen te verbeteren. Per huurwoning was de kasstroom namelijk iets meer dan 1200 euro, terwijl de verbeteruitgaven ruim 1400 euro per woning bedroegen. Onder andere de uitgaven voor het verduurzamen en renoveren van woningen stegen.

De uitgaven voor nieuwbouw daalden juist met bijna 2 procent. Daarentegen kochten en verkochten corporaties in 2022 veel meer huurappartementen of -huizen, vaak van elkaar. Zo stegen de opbrengsten uit de verkoop van woningen met ruim 30 procent. De uitgaven voor de aankoop van woningen zijn meer dan verdubbeld.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

39 minuten geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

1 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

3 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

4 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

8 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

23 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

23 uur geleden