Onderzoek: financiën woningcorporaties zijn verbeterd
UTRECHT (ANP) - Woningcorporaties zijn er vorig jaar financieel op vooruitgegaan, berekende financieel adviseur Finance Ideas. Dat kwam voor een groot deel door de verlaging van de verhuurderheffing, een extra belasting voor corporaties die in 2013 werd ingevoerd.
Bij de honderd grootste woningcorporaties steeg de operationele kasstroom, dus hoeveel geld er concreet binnenkomt, gemiddeld met bijna 20 procent ten opzichte van 2021. Naast de bijna gehalveerde verhuurderheffing was dat te danken aan een daling van de rentes die corporaties gemiddeld betalen. Die gemiddelde daling kwam doordat één huisvester gunstigere voorwaarden voor zijn leningen kon afspreken.
Finance Ideas, dat vooral maatschappelijke ondernemingen adviseert, wijst erop dat het binnenkomende geld vaak niet voldoende is voor alle kosten om woningen te verbeteren. Per huurwoning was de kasstroom namelijk iets meer dan 1200 euro, terwijl de verbeteruitgaven ruim 1400 euro per woning bedroegen. Onder andere de uitgaven voor het verduurzamen en renoveren van woningen stegen.
De uitgaven voor nieuwbouw daalden juist met bijna 2 procent. Daarentegen kochten en verkochten corporaties in 2022 veel meer huurappartementen of -huizen, vaak van elkaar. Zo stegen de opbrengsten uit de verkoop van woningen met ruim 30 procent. De uitgaven voor de aankoop van woningen zijn meer dan verdubbeld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
10 uur geleden