Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: financiën woningcorporaties zijn verbeterd

Onderzoek: financiën woningcorporaties zijn verbeterd

UTRECHT (ANP) - Woningcorporaties zijn er vorig jaar financieel op vooruitgegaan, berekende financieel adviseur Finance Ideas. Dat kwam voor een groot deel door de verlaging van de verhuurderheffing, een extra belasting voor corporaties die in 2013 werd ingevoerd.

Bij de honderd grootste woningcorporaties steeg de operationele kasstroom, dus hoeveel geld er concreet binnenkomt, gemiddeld met bijna 20 procent ten opzichte van 2021. Naast de bijna gehalveerde verhuurderheffing was dat te danken aan een daling van de rentes die corporaties gemiddeld betalen. Die gemiddelde daling kwam doordat één huisvester gunstigere voorwaarden voor zijn leningen kon afspreken.

Finance Ideas, dat vooral maatschappelijke ondernemingen adviseert, wijst erop dat het binnenkomende geld vaak niet voldoende is voor alle kosten om woningen te verbeteren. Per huurwoning was de kasstroom namelijk iets meer dan 1200 euro, terwijl de verbeteruitgaven ruim 1400 euro per woning bedroegen. Onder andere de uitgaven voor het verduurzamen en renoveren van woningen stegen.

De uitgaven voor nieuwbouw daalden juist met bijna 2 procent. Daarentegen kochten en verkochten corporaties in 2022 veel meer huurappartementen of -huizen, vaak van elkaar. Zo stegen de opbrengsten uit de verkoop van woningen met ruim 30 procent. De uitgaven voor de aankoop van woningen zijn meer dan verdubbeld.

Meer uit Financieel

Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

4 uur geleden
Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

12 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

14 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

17 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

18 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

19 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden