Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: financiële positie pensioenfondsen verslechtert licht

Onderzoek: financiële positie pensioenfondsen verslechtert licht

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse pensioenfondsen zijn er vorige maand slechter voor komen te staan als gevolg van een rentedaling op de financiële markten, meldt onderzoeksbureau Aon. Daarmee raken mogelijke pensioenverhogingen bij sommige fondsen weer wat verder uit beeld. Toch lijken de meeste fondsen nog steeds uit de gevarenzone te zijn als het gaat om eventuele pensioenkortingen.

De gemiddelde dekkingsgraad, de graadmeter die de 'gezondheid' van de fondsen aangeeft, ging in juli van 110 naar 108 procent. Dat betekent dat de fondsen voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen nog zo'n 1,08 euro in kas hebben. Om de pensioenen iets te kunnen verhogen, moet de graadmeter bij een fonds eind van het jaar boven de 110 procent zitten. Er dreigen kortingen als de dekkingsgraad onder de 90 procent uitkomt.

De omslag van de situatie komt door de daling van de rente, want de fondsen slaagden er afgelopen maand over de gehele linie wel in om rendement te halen uit hun beleggingen. De daling van de dekkingsgraad in juli geeft volgens Aon aan hoe snel ontwikkelingen kunnen gaan voor pensioenfondsen. Vanuit de pensioensector klonk eerder al de oproep dat de overheid vaart moet blijven zetten achter de grootscheepse hervorming van het pensioenstelsel. De hervormingen moeten de fondsen minder direct afhankelijk maken van rentebewegingen.

Meer uit Financieel

Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

54 minuten geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

1 uur geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

5 uur geleden