Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: explosieve groei flitsbezorgers stagneert

Onderzoek: explosieve groei flitsbezorgers stagneert

AMSTERDAM (ANP) - Nu alle winkels en restaurants weer open zijn stagneert de groei van de flitsbezorgers die de boodschappen razendsnel thuisbrengen bij consumenten, concludeert ABN AMRO op basis van pintransacties.

Volgens de bank hebben de bezorgdiensten Gorillas, Getir, Zapp en Flink sinds de tweede helft van vorig jaar hun omzet met een factor 20 zien exploderen. Dat is mede het gevolg van de lockdowns.

De bestedingen "explodeerden" in de tweede helft van vorig jaar met als hoogtepunt de maanden januari tot en met maart van dit jaar toen Nederland in lockdown was. "Sinds april stagneert de groei in de totale pinuitgaven aan de vier flitsbezorgers", stellen de onderzoekers van ABN.

De flitsbezorgers hebben het ook moeilijker omdat ze de laatste maanden negatief in het nieuws zijn geweest. "Veel is te doen over de overlast die koeriers en de bijbehorende darkstores in de stad veroorzaken", zegt de bank. Darkstores zijn kleine lokale distributiecentra van flitsbezorgers, vaak met afgeplakte ramen. Gemeenten als Amsterdam en Rotterdam willen darkstores gaan verbieden in het stadscentrum.

Meer uit Financieel

Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

18 minuten geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiƫle markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

20 minuten geleden
Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

1 uur geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

2 uur geleden
Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

2 uur geleden
Reuters: China geeft toestemming voor import AI-chips uit VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

3 uur geleden
KLM hervat vrijdag vluchten naar Dubai

AMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israƫlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".

3 uur geleden