Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Europa heeft 65 miljoen oplaadpunten nodig in 2035

Onderzoek: Europa heeft 65 miljoen oplaadpunten nodig in 2035

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Er moeten de komende jaren heel veel oplaadpunten worden gebouwd voor elektrische auto's. Dat melden adviesbureau Ernst & Young (EY) en de branchevereniging voor de Europese stroomsector Eurelectric in een gezamenlijk rapport. In 2035 moeten er 65 miljoen oplaadpunten staan in Europa, die naar schatting 130 miljoen elektrische voertuigen moeten kunnen opladen.

Van die 65 miljoen oplaadpunten zal zo'n 85 procent thuis moeten worden geïnstalleerd, aldus het rapport. Dat betekent dat er in 2035 zo'n 10 miljoen openbare oplaadpunten nodig zouden zijn. Volgens de laatste cijfers zijn dat er nu nog geen half miljoen.

Er rijden bijna 5 miljoen elektrische auto's op de Europese wegen. EY schat dat dit aantal tegen 2030 zal zijn gegroeid naar 65 miljoen en in de volgende vijf jaar zal verdubbelen.

De Europese autobranchevereniging ACEA waarschuwde eerder op dinsdag ook al dat er snel meer oplaadpunten voor elektrische auto's moeten komen in Europa. Nu is bijna één op de vijf nieuw verkochte auto's in de EU elektrisch oplaadbaar. Als er niet snel meer oplaadpunten worden gebouwd kan dat de opmars van elektrische voertuigen hinderen, aldus de ACEA.

Meer uit Financieel

Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

5 uur geleden
Bloomberg: Carrefour overweegt verkoop Italiaanse tak

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.

6 uur geleden
Pakistaanse minister voor handelsgesprekken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Pakistaanse minister van Financiën is in Washington voor gesprekken over handel en de importheffingen die president Donald Trump wil opleggen op goederen uit Pakistan. Minister Muhammad Aurangzeb had vrijdag gesprekken met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

7 uur geleden
Reuters: grote spoorvrachtvervoerders VS bekijken fusie

NEW YORK (ANP/RTR) - De grote Amerikaanse spoorvrachtvervoerders Union Pacific en Norfolk Southern zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Union Pacific is de grootste vervoerder van vracht op het Amerikaanse spoornetwerk en zou het kleinere Norfolk Southern willen overnemen.

8 uur geleden
Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

10 uur geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

20 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

21 uur geleden