
Onderzoek: energierekening blijft grootste bron financiële zorg
LEIDEN (ANP) - De bezorgdheid van Nederlanders over de energierekening is in de periode van september tot december iets afgenomen. Ondanks deze afname blijft de energierekening wel de grootste bron van financiële zorg. Bijna de helft van de Nederlanders maakt zich hier zorgen over. Dat komt naar voren uit de eerste resultaten van de Nationale Monitor Geldzorgen, een initiatief van het Kenniscentrum Psychologie en Economisch Gedrag van de Universiteit Leiden en Wijzer in geldzaken.
Op basis van een steekproef van minimaal 1500 personen stellen de onderzoekers elk kwartaal vast waar huishoudens in Nederland zich de meeste zorgen over maken. Van de deelnemers maakt 48 procent zich zorgen over de energierekening. Bij het vorige onderzoek van eind september was dat nog 53 procent.
Na de energierekening zijn Nederlanders het meest bezorgd over de zorgkosten (36 procent), zoals kosten voor medicijnen, medische behandelingen en de zorgverzekering. Dat was in september nog 33 procent. Over huishoudelijke uitgaven, zoals eten en drinken, maken Nederlanders zich ook relatief vaak zorgen (27 procent), al is dat wel minder dan de dik 29 procent in september. Ook over de woonlasten en vervoerskosten maken Nederlanders zich wat minder zorgen dan in september.
"In deze tijden van hoge inflatie spelen geldzorgen steeds vaker een rol in het leven van Nederlanders. De monitor geeft ons de mogelijkheid om dit maatschappelijke probleem goed in beeld te brengen", aldus Marret Noordewier, hoofd onderzoek van het Kenniscentrum Psychologie en Economisch Gedrag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag onveranderd gesloten, nadat de hoofdgraadmeter een dag eerder nog de hoogste slotstand ooit in de boeken had gezet. Beleggers deden het even rustig aan na een zeer drukke cijferweek op het Damrak en de perikelen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
13 minuten geledenBREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiële Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.
24 minuten geledenBREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiële Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook rekent het bedrijf op een aanhoudende sterke vraag naar vakantiewoningen en appartementen in de eerste drie maanden van dit jaar. Het aandeel werd daarop ruim 12 procent hoger gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasmarkten hebben een turbulente week achter de rug. Sinds het begin van deze week is gas ruim 9 procent goedkoper geworden, nadat de Europese gasprijs maandag nog het hoogste niveau in twee jaar tijd had aangetikt.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De moeizame prijsonderhandelingen tussen Albert Heijn en fabrikant JDE Peet's slepen zich voort. Hierdoor zijn bepaalde producten, zoals koffie van Douwe Egberts en thee van Pickwick, steeds moeilijker te vinden in de schappen van de supermarkt. Albert Heijn voert op dit moment nog gesprekken met het bedrijf achter merken als Senseo en L'OR en is het niet met elkaar eens, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft de afgelopen jaren naar eigen zeggen al veel gedaan om de geluidshinder van de luchthaven terug te dringen. Dat hebben topman Pieter van Oord en financieel topman Robert Carsouw gezegd tijdens een toelichting op de jaarresultaten. Volgens Carsouw is het aantal ernstig gehinderden teruggelopen van 180.000 in 2000 naar 100.000 in 2024. Tegelijkertijd benadrukken zij dat Schiphol nog niet klaar is.
5 uur geleden