Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: e-readers en VR-brillen populair tijdens Black Friday

Onderzoek: e-readers en VR-brillen populair tijdens Black Friday

DEN HAAG (ANP) - E-readers en virtualrealitybrillen behoorden tot de bestverkochte producten tijdens de afgelopen Black Friday-week. Dat concluderen GfK en NIQ op basis van onderzoek. Volgens de marktonderzoekers leverden deze artikelen respectievelijk 56 procent en 46 procent meer omzet op in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Dat zijn flinke uitschieters binnen de categorie consumentenelektronica, waarvan de omzet met 3,6 procent steeg.

GfK en NIQ hebben de omzet geanalyseerd die werd geboekt in week 48, waarvan de vrijdag Black Friday was. De sterkste omzetstijging ten opzichte van vorig jaar was te zien in de verkoop via webshops, goed voor 4,7 procent. In fysieke winkels nam de omzet volgens de marktonderzoekers met 1,7 procent toe. Bijna 64 procent van de omzet werd tijdens de week van Black Friday gerealiseerd via onlinekanalen.

Naast e-readers en VR-brillen waren ook haardrogers, laptops, smartphones en tablets populairder dan vorig jaar. Naast consumentenelektronica zagen de marktonderzoekers ook "dubbele groeicijfers" voor fysieke boeken en muziek, zoals cd's en vinyl. "Doordat Black Friday kort op Sinterklaasavond viel, heeft dit waarschijnlijk bijgedragen aan deze stijging, omdat deze producten vaak populaire cadeau-items zijn", leggen GfK en NIQ uit.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

4 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

6 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

7 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

7 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

8 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

10 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

12 uur geleden