Onderzoek: e-readers en VR-brillen populair tijdens Black Friday
DEN HAAG (ANP) - E-readers en virtualrealitybrillen behoorden tot de bestverkochte producten tijdens de afgelopen Black Friday-week. Dat concluderen GfK en NIQ op basis van onderzoek. Volgens de marktonderzoekers leverden deze artikelen respectievelijk 56 procent en 46 procent meer omzet op in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Dat zijn flinke uitschieters binnen de categorie consumentenelektronica, waarvan de omzet met 3,6 procent steeg.
GfK en NIQ hebben de omzet geanalyseerd die werd geboekt in week 48, waarvan de vrijdag Black Friday was. De sterkste omzetstijging ten opzichte van vorig jaar was te zien in de verkoop via webshops, goed voor 4,7 procent. In fysieke winkels nam de omzet volgens de marktonderzoekers met 1,7 procent toe. Bijna 64 procent van de omzet werd tijdens de week van Black Friday gerealiseerd via onlinekanalen.
Naast e-readers en VR-brillen waren ook haardrogers, laptops, smartphones en tablets populairder dan vorig jaar. Naast consumentenelektronica zagen de marktonderzoekers ook "dubbele groeicijfers" voor fysieke boeken en muziek, zoals cd's en vinyl. "Doordat Black Friday kort op Sinterklaasavond viel, heeft dit waarschijnlijk bijgedragen aan deze stijging, omdat deze producten vaak populaire cadeau-items zijn", leggen GfK en NIQ uit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
17 minuten geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.
4 uur geleden