Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Duitsers kiezen weer vaker voor benzineauto

Onderzoek: Duitsers kiezen weer vaker voor benzineauto

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Benzineauto's winnen weer aan populariteit bij Duitsers die overwegen om een nieuwe wagen te kopen, terwijl veel beleidsmakers in Europa hun hoop vestigen op elektrische auto's om klimaatdoelen te halen. Hybride en volledig elektrische auto's waren juist minder gewild in Duitsland dan een jaar eerder.

Van de ruim duizend ondervraagde Duitsers in het jaarlijkse onderzoek van opiniepeiler Forsa zei 30 procent het liefst een auto met benzinemotor te kopen. Dat was vorig jaar nog 22 procent.

Tegelijkertijd daalde de populariteit van hybride auto's van 18 procent naar 15 procent. Volledig elektrische auto's hadden de voorkeur bij 16 procent van de deelnemers aan de enquête, iets minder dan een jaar eerder.

Twijfels

Het jaarlijkse auto-onderzoek, dat in opdracht van de bank Targobank werd uitgevoerd, wijst er ook op dat meer mensen hun twijfels hebben over de milieuvoordelen en het praktisch nut van elektrische auto's. Daardoor gaf nu nog maar 39 procent aan ooit de aankoop van een elektrische auto te overwegen, tegenover 44 procent een jaar eerder.

Meer dan de helft van de respondenten was daarbij kritisch over de milieuschade die accu's voor elektrische auto's veroorzaken. Bijna vijf op de tien ondervraagde Duitsers vrezen dat stekkerauto's minder lang meegaan dan auto's met een verbrandingsmotor. Maar de belangrijkste argumenten tegen elektrische auto's was dat er te weinig oplaadpunten (63 procent) zijn en het bereik te klein is (66 procent).

Gesteggel over afspraken

De toekomst van de omvangrijke Duitse auto-industrie was de afgelopen weken nog inzet van een hoogoplopend conflict binnen de Europese Unie. De Duitse regering keerde zich plots tegen eerdere afspraken om de verkoop van nieuwe auto's met een verbrandingsmotor vanaf 2035 te verbieden, terwijl ze die plannen eerder steunde. Volgens verkeersminister Volker Wissing zouden ook verbrandingsmotoren die volledig schone brandstoffen verbruiken toegestaan moeten blijven. Dit weekend bereikten de Europese Commissie en Duitsland een nieuw akkoord daarover.

Meer uit Financieel

Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

5 minuten geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

8 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

34 minuten geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

47 minuten geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

1 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

2 uur geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

2 uur geleden