Onderzoek: Duitse ondernemers positiever gestemd
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse ondernemers in de economie is deze maand voor de derde maand op rij verbeterd. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo. Volgens Ifo is dat te danken aan hoop bij ondernemers in de grootste economie van Europa dat de inflatie een piek heeft bereikt en dat een diepe recessie van de belangrijkste handelspartner van Nederland in de winterperiode kan worden voorkomen.
Ondernemers werden "aanzienlijk" positiever over de vooruitzichten en over de huidige situatie, aldus Ifo. "Het Duitse bedrijfsleven gaat het feestdagenseizoen in met een gevoel van hoop", aldus president Clemens Fuest.
In een commentaar schrijft ING-econoom Carsten Brzeski dat het een uitdagend jaar is geweest voor de Duitse economie, vooral door de hoge energieprijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Hij stelt dat de omvangrijke steunmaatregelen van de Duitse overheid hebben geholpen om te voorkomen dat de economie "over de afgrond" zou gaan. Volgens Brzeski blijven er wel uitdagingen en moet maar blijken in hoeverre het recente optimisme gerechtvaardigd is.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.
23 uur geleden