Onderzoek: Duitse export in EU voelt meer concurrentie uit China
KEULEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Duitse exporteurs hebben in de Europese Unie steeds meer te maken met concurrentie vanuit China. Het gaat bijvoorbeeld om hoogwaardige farmaceutische producten, machines en auto-onderdelen, aldus een studie van het Cologne Institute for Economic Research.
Volgens de onderzoekers is het aandeel van dat soort goederen in de totale import vanuit China in de EU tussen 2000 en 2019 flink toegenomen. Het gaat verder ook om bijvoorbeeld chemicaliƫn, metaalproducten en elektronica van Chinese makelij.
De onderzoekers stellen dat Duitsland het altijd goed heeft gedaan met de export van hoogwaardige industriƫle producten omdat het land zich daarin duidelijk heeft gespecialiseerd, maar dat China bezig met een opmars in Europa. "Duitsland ondervindt sterkere concurrentie door de export van China niet alleen wereldwijd, maar ook op zijn Europese thuismarkt", zegt een econoom van het instituut.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
11 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
12 uur geleden