Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: drukte in winkelstraat neemt toe, vooral in grote stad

Onderzoek: drukte in winkelstraat neemt toe, vooral in grote stad

AMSTERDAM (ANP) - In de Nederlandse winkelstraat is het vorig jaar iets drukker geworden. Vooral in de grote steden lijken fysieke winkels bezig aan een "comeback", meldt onderzoeksbureau RMC op basis van sensormetingen in bijna honderd winkelstraten en -centra.

Volgens een jaarlijkse analyse van RMC liepen er 3,1 procent meer mensen door de onderzochte winkelstraten dan in 2024. Grote steden als Amsterdam en Rotterdam zagen een forse stijging van wel 10 procent, terwijl middelgrote steden vrijwel stabiel bleven en kleine steden een lichte groei van 1 procent noteerden.

RMC merkt daarnaast dat de drukte zich verder over de week verspreidde. "De zaterdagen waren iets rustiger, terwijl maandag, dinsdag en zondag juist drukker werden."

Zoals gebruikelijk trok Koningsdag het hoogste aantal passanten. Maar augustus was volgens RMC de drukste maand van 2025. Verder zag het bureau in december grote drukte in de binnensteden, mede dankzij de vele kerstmarkten.

Eerdere jaren

Volgens RMC bevestigen de cijfers dat de Nederlandse winkelstraat haar aantrekkingskracht heeft hervonden. "De groei zet door, vooral in grote steden. Bezoekers spreiden hun winkelmomenten steeds beter over de weekdagen."

In 2024 zag RMC nog een afname van het aantal passanten met 3,4 procent. Toen bleven de grote steden zelfs extra achter. RMC weet de afnemende drukte toen vooral aan ongunstige weersomstandigheden. Met name de natte lente zorgde toen voor een daling in bezoekersaantallen.

Het jaar daarvoor, in 2023, was wel sprake van groei. Destijds signaleerde RMC ruim 2 procent meer passanten. Daarbij hielp mee dat in de eerste drie weken van 2022, het jaar waarmee toen werd vergeleken, de winkels nog dicht waren als gevolg van de coronamaatregelen.

Meer uit Financieel

Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

1 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

1 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

1 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

2 uur geleden
Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

2 uur geleden
Nestlé roept ook uit China en Brazilië babyvoeding terug

VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.

2 uur geleden
Schiphol verwacht donderdag geen annuleringen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.

2 uur geleden