Onderzoek: dividend Duitse DAX-bedrijven naar record
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste bedrijven van Duitsland, genoteerd in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt, keren dit jaar voor een recordbedrag aan dividend aan de aandeelhouders uit. Dat meldt onderzoeks- en accountantskantoor EY. In totaal gaat het om een bedrag van 53,8 miljard euro. Dat is het hoogste niveau sinds EY in 2012 begon met de metingen en 2,4 procent meer dan een jaar eerder.
De onderzoekers stellen dat van de veertig DAX-bedrijven er 23 hun dividend verhogen. Volgens EY neemt autoconcern Mercedes-Benz de toppositie in met een winstuitkering van 5,5 miljard euro. Verzekeraar Allianz komt op de tweede plaats met 5,4 miljard euro en Volkswagen volgt met 4,5 miljard euro.
Overigens valt de gezamenlijke winst van de DAX-bedrijven over 2023 wel wat lager uit, mede door de zwakkere economie. De totale winst kwam uit op 120,9 miljard euro, een daling van 6 procent. Om de winstgevendheid te stutten zijn veel bedrijven in de kosten aan het snijden.
Porsche
Verder was sportwagenmerk Porsche opvallend, want daar steeg het dividend met 129 procent naar in totaal 2,1 miljard euro.
EY stelt dat negen DAX-bedrijven het dividend juist verlaagden en dat bij vijf ondernemingen er geen winst wordt uitgekeerd. De resterende drie bedrijven hielden het dividend onveranderd.
Geopolitieke spanningen
De kenners plaatsen wel vraagtekens of die hoge dividenden kunnen aanhouden en wijzen daarbij op de onzekere economie en toenemende geopolitieke spanningen in de wereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
34 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
3 uur geleden