Onderzoek: dividend Duitse DAX-bedrijven naar record
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste bedrijven van Duitsland, genoteerd in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt, keren dit jaar voor een recordbedrag aan dividend aan de aandeelhouders uit. Dat meldt onderzoeks- en accountantskantoor EY. In totaal gaat het om een bedrag van 53,8 miljard euro. Dat is het hoogste niveau sinds EY in 2012 begon met de metingen en 2,4 procent meer dan een jaar eerder.
De onderzoekers stellen dat van de veertig DAX-bedrijven er 23 hun dividend verhogen. Volgens EY neemt autoconcern Mercedes-Benz de toppositie in met een winstuitkering van 5,5 miljard euro. Verzekeraar Allianz komt op de tweede plaats met 5,4 miljard euro en Volkswagen volgt met 4,5 miljard euro.
Overigens valt de gezamenlijke winst van de DAX-bedrijven over 2023 wel wat lager uit, mede door de zwakkere economie. De totale winst kwam uit op 120,9 miljard euro, een daling van 6 procent. Om de winstgevendheid te stutten zijn veel bedrijven in de kosten aan het snijden.
Porsche
Verder was sportwagenmerk Porsche opvallend, want daar steeg het dividend met 129 procent naar in totaal 2,1 miljard euro.
EY stelt dat negen DAX-bedrijven het dividend juist verlaagden en dat bij vijf ondernemingen er geen winst wordt uitgekeerd. De resterende drie bedrijven hielden het dividend onveranderd.
Geopolitieke spanningen
De kenners plaatsen wel vraagtekens of die hoge dividenden kunnen aanhouden en wijzen daarbij op de onzekere economie en toenemende geopolitieke spanningen in de wereld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
55 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
5 uur geleden