Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: derde van Hollywoodfilms had in 2023 vrouw in hoofdrol

Onderzoek: derde van Hollywoodfilms had in 2023 vrouw in hoofdrol

HOLLYWOOD (ANP/AFP) - Slechts een derde van de grote Hollywoodfilms had vorig jaar een vrouw in de hoofdrol. Dat blijkt uit het nieuwe Hollywood Diversity Report dat donderdag is gepubliceerd.

Vijf jaar geleden had 44 procent van de Hollywoodfilms nog een vrouwelijke hoofdpersoon. In de jaren daarna nam het aantal hoofdrolspeelsters af. Vorig jaar telde nog maar 32 procent van de films een vrouwelijke hoofdpersoon, zoals Margot Robbie in Barbie.

"Dit is een wake-upcall voor Hollywood", zegt Ana-Christina Ramon van het onderzoek. "Studio's moeten investeren in vrouwen en hun verhalen. Vrouwelijke makers en bioscoopgangers zijn een integraal onderdeel van de groei van de industrie."

In het rapport staat ook dat films tegenwoordig een diversere cast hebben dan voorheen. Kaskrakers als Creed III, Scream VI en John Wick: Chapter 4 bestonden minimaal voor de helft uit acteurs van kleur. Ook werd onderzocht dat zes van de tien kaartjes voor de openingsweekenden van films, zijn gekocht door bioscoopgangers van kleur.

Meer uit Buitenland

Rutte: Europese landen al ingesprongen voor 'veel' afzeggingen VS

BRUSSEL (ANP) - De versterkingen die de Verenigde Staten niet langer willen reserveren voor de verdediging van Europa, zijn volgens NAVO-chef Mark Rutte al voor een groot deel ondervangen door Europese NAVO-landen. "Veel" van de Amerikaanse afzeggingen zijn al opgevangen, zei Rutte daags voor een belangrijke vergadering van NAVO-defensieministers. "Sommige al helemaal, sommige bijna."

1 uur geleden
Directeur Louvre stelt dat museum 'buiten adem' is

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre is "buiten adem" en wordt geconfronteerd met enorme investeringen, stelt directeur Christophe Leribault. Het wereldberoemde museum in Parijs verkeert in crisis sinds het vorig jaar doelwit was van een grote juwelenroof.

1 uur geleden
Noorse kroonprinses heeft longtransplantatie gehad

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.

2 uur geleden
Tekst voorlopig vredesakkoord VS en Iran uitgelekt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tekst van het voorlopige vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is uitgelekt. Bloomberg zegt het veertienpuntenplan in handen te hebben.

3 uur geleden
G7-leiders eens over verhogen druk op Russische economie

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Leiders van de G7-landen staan eensgezind achter Oekraïne, inclusief de territoriale integriteit van het land, en hebben afgesproken de druk op de Russische oorlogseconomie verder op te voeren. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.

4 uur geleden
Vervolgingen om beramen aanval tijdens kooigevecht Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.

10 uur geleden
President Iran over deal: mogen kans niet voorbij laten gaan

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.

14 uur geleden