Onderzoek: derde van Hollywoodfilms had in 2023 vrouw in hoofdrol
HOLLYWOOD (ANP/AFP) - Slechts een derde van de grote Hollywoodfilms had vorig jaar een vrouw in de hoofdrol. Dat blijkt uit het nieuwe Hollywood Diversity Report dat donderdag is gepubliceerd.
Vijf jaar geleden had 44 procent van de Hollywoodfilms nog een vrouwelijke hoofdpersoon. In de jaren daarna nam het aantal hoofdrolspeelsters af. Vorig jaar telde nog maar 32 procent van de films een vrouwelijke hoofdpersoon, zoals Margot Robbie in Barbie.
"Dit is een wake-upcall voor Hollywood", zegt Ana-Christina Ramon van het onderzoek. "Studio's moeten investeren in vrouwen en hun verhalen. Vrouwelijke makers en bioscoopgangers zijn een integraal onderdeel van de groei van de industrie."
In het rapport staat ook dat films tegenwoordig een diversere cast hebben dan voorheen. Kaskrakers als Creed III, Scream VI en John Wick: Chapter 4 bestonden minimaal voor de helft uit acteurs van kleur. Ook werd onderzocht dat zes van de tien kaartjes voor de openingsweekenden van films, zijn gekocht door bioscoopgangers van kleur.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
50 minuten geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
4 uur geleden