Onderzoek: Britse Labourpartij deed te weinig tegen antisemitisme
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse Labourpartij heeft niet genoeg gedaan om antisemitisme binnen de partij te voorkomen. Volgens de Britse instantie tegen discriminatie, de Commissie voor Gelijkheid en Mensenrechten (EHRC), was er sprake van ernstige tekortkomingen in het leiderschap.
De partij werd sinds het leiderschap van Jeremy Corbyn in 2016 herhaaldelijk beschuldigd van antisemitisme.
Ondanks dat de commissie verbeteringen ziet binnen de Labourpartij, concludeert zij dat antisemitisme beter had kunnen worden aangepakt als de leiding actie had ondernomen. "Door de cultuur binnen de partij werd er niet genoeg gedaan om antisemitisme te voorkomen en werd het in het slechtste geval zelfs geaccepteerd." De commissie zegt dat de partij onwettig heeft gehandeld en verplicht Labour binnen zes weken een actieplan op te stellen om de aanpak van antisemitisme te verbeteren.
Corbyn geschorst
De Labourpartij heeft voormalig partijleider Corbyn geschorst vanwege zijn reacties op het rapport en er is een onderzoek naar naar hem ingesteld. Corbyn zou voor zijn schorsing tegen een journalist van Sky News hebben gezegd dat hij "geen onderdeel was van het probleem" en "niet het idee had dat hij heeft gefaald".
De nieuwe partijleider Keir Starmer heeft toegezegd de aanbevelingen uit het rapport volledig uit te voeren. Hij ontsloeg recent een prominent parlementslid vanwege antisemitisme. Starmer noemde het rapport helder en sterk. Hij bood zijn excuses aan en beloofde dat onder zijn leiderschap geen plek meer is voor antisemitisme binnen de partij.
De afgelopen jaren raakte Labour herhaaldelijk in opspraak vanwege de houding tegenover Joden. Om die reden verlieten negen parlementariërs vorig jaar de partij. De EHCR kondigde in mei vorig jaar aan onderzoek te doen naar antisemitisme binnen de oppositiepartij, nadat meerdere klachten waren ontvangen. Corbyn heeft deze beschuldigingen altijd van de hand gewezen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
7 uur geleden