Onderzoek: Britse Labourpartij deed te weinig tegen antisemitisme
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse Labourpartij heeft niet genoeg gedaan om antisemitisme binnen de partij te voorkomen. Volgens de Britse instantie tegen discriminatie, de Commissie voor Gelijkheid en Mensenrechten (EHRC), was er sprake van ernstige tekortkomingen in het leiderschap.
De partij werd sinds het leiderschap van Jeremy Corbyn in 2016 herhaaldelijk beschuldigd van antisemitisme.
Ondanks dat de commissie verbeteringen ziet binnen de Labourpartij, concludeert zij dat antisemitisme beter had kunnen worden aangepakt als de leiding actie had ondernomen. "Door de cultuur binnen de partij werd er niet genoeg gedaan om antisemitisme te voorkomen en werd het in het slechtste geval zelfs geaccepteerd." De commissie zegt dat de partij onwettig heeft gehandeld en verplicht Labour binnen zes weken een actieplan op te stellen om de aanpak van antisemitisme te verbeteren.
Corbyn geschorst
De Labourpartij heeft voormalig partijleider Corbyn geschorst vanwege zijn reacties op het rapport en er is een onderzoek naar naar hem ingesteld. Corbyn zou voor zijn schorsing tegen een journalist van Sky News hebben gezegd dat hij "geen onderdeel was van het probleem" en "niet het idee had dat hij heeft gefaald".
De nieuwe partijleider Keir Starmer heeft toegezegd de aanbevelingen uit het rapport volledig uit te voeren. Hij ontsloeg recent een prominent parlementslid vanwege antisemitisme. Starmer noemde het rapport helder en sterk. Hij bood zijn excuses aan en beloofde dat onder zijn leiderschap geen plek meer is voor antisemitisme binnen de partij.
De afgelopen jaren raakte Labour herhaaldelijk in opspraak vanwege de houding tegenover Joden. Om die reden verlieten negen parlementariërs vorig jaar de partij. De EHCR kondigde in mei vorig jaar aan onderzoek te doen naar antisemitisme binnen de oppositiepartij, nadat meerdere klachten waren ontvangen. Corbyn heeft deze beschuldigingen altijd van de hand gewezen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.
24 minuten geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.
42 minuten geledenN i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
2 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
9 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
9 uur geleden