Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: brexit kost Britse werknemers 550 euro per jaar

Onderzoek: brexit kost Britse werknemers 550 euro per jaar

LONDEN (ANP/RTR) - De gemiddelde Britse werknemer is tegen het einde van dit decennium 470 pond (ongeveer 550 euro) per jaar armer, voorspelt een studie over de gevolgen van de brexit. Groot-Brittannië wordt een meer gesloten economie als gevolg van de brexit, met schadelijke langetermijngevolgen voor de productiviteit en de lonen, aldus het onderzoeksrapport.

Het rapport is geschreven door onderzoekers van de denktank Resolution Foundation en Swati Dhingra, universitair hoofddocent aan de London School of Economics. Dhingra treedt in augustus toe tot het Monetary Policy Committee van de Bank of England.

De verwachting was dat Groot-Brittannië na de brexit zou lijden onder de nieuwe handelsregels, die in januari 2021 van kracht werden. Maar de gevreesde daling van de Britse handel met de EU kwam niet. In plaats daarvan leidde de brexit tot verzwakking van het Britse concurrentievermogen en tot minder openheid voor handel met andere landen, concludeert Sophie Hale, econoom van de Resolution Foundation. "Dit zal uiteindelijk de productiviteit verminderen, en ook de reële lonen van de werknemers", aldus Hale.

Impact

Groot-Brittannië wordt volgens het rapport niet zozeer geconfronteerd met tarieven op goederen die het naar de EU exporteert, maar worstelt met grotere belemmeringen op het gebied van regelgeving. Het netto-effect hiervan zou de productiviteit in de hele economie tegen 2030 met 1,3 procent verlagen, vergeleken met wanneer Groot-Brittannië in de EU was gebleven. Dat vertaalt zich in een reële daling van 1,8 procent van het jaarlijkse loon, oftewel 470 pond (550 euro) per werknemer.

De impact van de brexit verschilt sterk per sector. Zo zal de Britse visserijsector, waarvan een aanzienlijk deel sterk pleitte voor de brexit, waarschijnlijk met 30 procent krimpen door moeilijkheden bij het exporteren van zijn vangst naar de EU. De financiële en juridische sectoren zullen daarentegen hun aandeel in de Britse economie waarschijnlijk slechts met 0,3 procent zien dalen, aldus het rapport.

Meer uit Financieel

Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

22 minuten geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

20 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

21 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

21 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

23 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

1 dag geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

1 dag geleden