Onderzoek brengt verdachte bokspartijen Rio 2016 aan het licht
LONDEN (ANP) - Een grootschalig onderzoek naar de gang van zaken tijdens het olympisch bokstoernooi van Rio de Janeiro in 2016 heeft zeven en mogelijk tien partijen aan het licht gebracht die als verdacht kunnen worden bestempeld. Volgens de Britse krant The Guardian is er waarschijnlijk onder meer gesjoemeld met het gevecht dat Michael Conlan destijds leverde. De Ier verloor in de kwartfinale van het bantamgewicht op dubieuze wijze van de Rus Vladimir Nikitin. De jury was verdeeld, de beslissing uiterst omstreden.
Meer details zijn donderdag te verwachten, wanneer Richard McLaren een persconferentie geeft in Lausanne over de eerste bevindingen van zijn team. Hij leidde ook het onderzoek naar de beschuldigingen over het door de staat gesteunde dopingprogramma in Rusland. McLaren en zijn medewerkers zijn drie maanden bezig geweest malversaties door mogelijk corrupte scheidsrechters in het amateurboksen in kaart te brengen. De internationale federatie AIBA had daarom gevraagd.
Geruchten dat er het nodige mis was met het bokstoernooi in Rio deden al de ronde nog voordat de eerste stoot in de ring was geplaatst. The Guardian kreeg destijds te horen dat "sommige partijen zonder enige twijfel zouden worden gecorrumpeerd". Geschrokken insiders vertelden dat er onder de officials intriganten waren die de macht bezaten het jurysysteem zodanig te manipuleren dat de winnaar bij voorbaat vaststond.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
25 minuten geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
17 uur geleden