Onderzoek brengt verdachte bokspartijen Rio 2016 aan het licht
LONDEN (ANP) - Een grootschalig onderzoek naar de gang van zaken tijdens het olympisch bokstoernooi van Rio de Janeiro in 2016 heeft zeven en mogelijk tien partijen aan het licht gebracht die als verdacht kunnen worden bestempeld. Volgens de Britse krant The Guardian is er waarschijnlijk onder meer gesjoemeld met het gevecht dat Michael Conlan destijds leverde. De Ier verloor in de kwartfinale van het bantamgewicht op dubieuze wijze van de Rus Vladimir Nikitin. De jury was verdeeld, de beslissing uiterst omstreden.
Meer details zijn donderdag te verwachten, wanneer Richard McLaren een persconferentie geeft in Lausanne over de eerste bevindingen van zijn team. Hij leidde ook het onderzoek naar de beschuldigingen over het door de staat gesteunde dopingprogramma in Rusland. McLaren en zijn medewerkers zijn drie maanden bezig geweest malversaties door mogelijk corrupte scheidsrechters in het amateurboksen in kaart te brengen. De internationale federatie AIBA had daarom gevraagd.
Geruchten dat er het nodige mis was met het bokstoernooi in Rio deden al de ronde nog voordat de eerste stoot in de ring was geplaatst. The Guardian kreeg destijds te horen dat "sommige partijen zonder enige twijfel zouden worden gecorrumpeerd". Geschrokken insiders vertelden dat er onder de officials intriganten waren die de macht bezaten het jurysysteem zodanig te manipuleren dat de winnaar bij voorbaat vaststond.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
15 minuten geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
19 uur geleden