Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: bondgenoot Trump betaalde voor seks met minderjarige

Onderzoek: bondgenoot Trump betaalde voor seks met minderjarige

WASHINGTON (ANP/AFP) - Matt Gaetz, die door de aankomende Amerikaanse president Donald Trump als minister van Justitie was aangewezen, heeft als parlementariër onder meer betaald voor seks met een minderjarig meisje. Dat stelt een Amerikaanse parlementscommissie in een langverwacht onderzoek.

De 42-jarige Gaetz trok zich al terug als kandidaat voor de ministerspost en zit inmiddels niet meer in het Huis van Afgevaardigden. Toen Trump aankondigde dat hij Gaetz in zijn regering wilde hebben, leidde dat tot veel ophef, omdat de beschuldigingen aan zijn adres niet nieuw zijn. Gaetz verklaarde na een week als kandidaat-minister dat zijn benoeming een te grote afleiding was voor de machtsoverdracht en dat hij daarom niet langer opging voor de functie.

Gaetz probeerde daarna via de rechter te voorkomen dat de ethiekcommissie van het Huis het onderzoek over zijn wangedrag naar buiten zou brengen. In het rapport staat onder meer dat hij tussen 2017 en 2020 ruim 90.000 dollar heeft betaald aan twaalf vrouwen voor seks en/of drugs. Gaetz ontkent dat hij de regels van het parlement heeft geschonden.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

2 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

2 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

3 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

4 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

4 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

5 uur geleden