Onderzoek: bijna alle boa's hebben te maken met verbale agressie
DEN HAAG (ANP) - Van de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) heeft 95 procent het afgelopen jaar te maken gehad met verbale agressie. Van hen werd 68 procent geïntimideerd en 58 procent werd slachtoffer van fysiek geweld. Handhaving tijdens de coronacrisis deed hier nog een schep bovenop, zo beschrijft een onderzoek van het wetenschappelijk bureau van het ministerie van Justitie en Veiligheid, het WODC.
De onderzoekers begonnen hun veldwerk in januari van dit jaar en werden overvallen door de coronacrisis. Boa’s spelen een belangrijke rol bij het handhaven van de coronamaatregelen. In een extra onderzoeksronde werd in kaart gebracht dat 52 procent van de ondervraagde boa’s aangaf dat zij tijdens de coronacrisis vaker dan normaal verbaal agressief werden bejegend. 24 procent werd vaker geïntimideerd en 22 procent werd vaker slachtoffer van fysieke agressie.
Volgens de onderzoekers lopen de opvattingen over de behoefte aan en noodzaak van bewapening behoorlijk uiteen onder de boa’s. Ruim de helft wil meer bewapening. De wapenstok werkt naar hun mening preventief en is nodig om te kunnen optreden bij grote groepen. Andere boa’s hebben aangegeven dat hun mond het beste wapen is en dat de-escalerend optreden centraal moet staan. In januari begint in tien gemeenten een proef waarin boa’s worden uitgerust met de wapenstok.
Er zijn in Nederland circa 24.000 boa’s actief, in verschillende domeinen, zoals de publieke ruimte en het openbaar vervoer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
7 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
8 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
20 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 dag geleden