Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: bijna alle boa's hebben te maken met verbale agressie

Onderzoek: bijna alle boa's hebben te maken met verbale agressie

DEN HAAG (ANP) - Van de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) heeft 95 procent het afgelopen jaar te maken gehad met verbale agressie. Van hen werd 68 procent geïntimideerd en 58 procent werd slachtoffer van fysiek geweld. Handhaving tijdens de coronacrisis deed hier nog een schep bovenop, zo beschrijft een onderzoek van het wetenschappelijk bureau van het ministerie van Justitie en Veiligheid, het WODC.

De onderzoekers begonnen hun veldwerk in januari van dit jaar en werden overvallen door de coronacrisis. Boa’s spelen een belangrijke rol bij het handhaven van de coronamaatregelen. In een extra onderzoeksronde werd in kaart gebracht dat 52 procent van de ondervraagde boa’s aangaf dat zij tijdens de coronacrisis vaker dan normaal verbaal agressief werden bejegend. 24 procent werd vaker geïntimideerd en 22 procent werd vaker slachtoffer van fysieke agressie.

Volgens de onderzoekers lopen de opvattingen over de behoefte aan en noodzaak van bewapening behoorlijk uiteen onder de boa’s. Ruim de helft wil meer bewapening. De wapenstok werkt naar hun mening preventief en is nodig om te kunnen optreden bij grote groepen. Andere boa’s hebben aangegeven dat hun mond het beste wapen is en dat de-escalerend optreden centraal moet staan. In januari begint in tien gemeenten een proef waarin boa’s worden uitgerust met de wapenstok.

Er zijn in Nederland circa 24.000 boa’s actief, in verschillende domeinen, zoals de publieke ruimte en het openbaar vervoer.

Meer uit Binnenland

Toezichthouders kijken of Odido klantgegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) onderzoeken of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Bij de recente datadiefstal bij het bedrijf werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.

36 minuten geleden
Eikenprocessierups duikt door warmte en zon vroeger op dan ooit

HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.

1 uur geleden
Advocaat Ali B vraagt om vrijspraak van verkrachting in Heiloo

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.

1 uur geleden
Man vast in onderzoek neerschieten Iraniër Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.

1 uur geleden
Meer dodelijke arbeidsongevallen in 2025 dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.

1 uur geleden
OM eist celstraf van 2,5 jaar in zedenzaak tegen Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.

2 uur geleden
OM vraagt vrijspraak Ali B voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.

3 uur geleden