Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: bijna 2 miljoen bezitters cryptomunten in Nederland

Onderzoek: bijna 2 miljoen bezitters cryptomunten in Nederland

DEN BOSCH (ANP) - Bijna 2 miljoen Nederlanders hebben cryptomunten in bezit, vooral bitcoins. Dat meldde marktonderzoeker Multiscope op basis van onderzoek onder meer dan 4000 Nederlanders. Volgens Multiscope betekent dit dat één op de zeven Nederlanders van 18 jaar en ouder digitale munten bezit.

Sinds de vorige meting in 2018 zijn er volgens het bureau ruim één miljoen cryptobezitters bijgekomen in ons land. Bijna driekwart van hen is man en ze zijn vaak tussen de 18 en 34 jaar oud, hoger opgeleid en met een bruto-inkomen tussen de 3500 en 5500 euro per maand.

Bitcoin is de grootste cryptomunt in Nederland. 9 procent van alle Nederlanders van 18 jaar en ouder heeft deze munt in bezit, aldus Multiscope, en dit zijn ruim 1,2 miljoen bitcoin-eigenaren. Daarna volgen digitale munten als ether, cardano, ripple en dogecoin.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

35 minuten geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

53 minuten geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

1 uur geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

1 uur geleden
Woonketens Kwantum en Leen Bakker gaan over naar nieuwe eigenaar

RAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.

1 uur geleden
Claim tegen sjoemelcampers Stellantis in de maak

DEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.

2 uur geleden