Onderzoek: berichtendienst X vertraagde toegang tot sommige sites
WASHINGTON (ANP) - Berichtendienst X van Elon Musk heeft de toegang vertraagd tot sommige nieuwssites. Gebruikers die op een link klikten bij het voormalige Twitter, moesten daarna ongeveer vijf seconden wachten voordat ze de webpagina te zien kregen. Dat komt naar voren uit onderzoek van The Washington Post.
Getroffen websites waren volgens de krant rivalen van X, zoals Facebook en Instagram. Ook nieuwsmedia als de krant The New York Times en persbureau Reuters kregen te maken met de vertraging. Na publicatie van het Washington Post-bericht lijkt de vertraging voor sommige websites te zijn teruggedraaid. Het is onduidelijk of alle getroffen organisaties weer probleemloos bereikbaar zijn.
Bedrijven willen graag dat hun websites snel toegankelijk zijn en steken daar ook veel geld in. Zelfs bij kleine vertragingen kunnen bezoekers massaal afhaken. X heeft niet uitgelegd waarom gebruikers te maken kregen met de vertraging, maar Musk heeft herhaaldelijk uitgehaald naar The New York Times. Hij verweet de krant onder meer oninteressante propaganda te produceren.
Starlink
The New York Times berichtte eind juli nog dat er zorgen bestaan over de enorme invloed die Musk heeft op communicatiegebied. De topman van bedrijven als Tesla en SpaceX biedt onder de naam Starlink via zijn satellieten internet aan in afgelegen gebieden. De dienst wordt onder meer gebruikt door Oekraïne, dat er drone-aanvallen mee zou coördineren.
De 52-jarige Musk, die door The New York Times wordt omschreven als opvliegend, heeft ook de mogelijkheid om klanten die internettoegang te ontzeggen. Hij zou een verzoek van Oekraïne hebben geweigerd om Starlink te activeren in de buurt van De Krim, het door Rusland bezette schiereiland. Dat zou gevolgen hebben gehad voor de Oekraïense strategie op het slagveld.
De krant schreef dat zeker negen landen, ook uit Europa, het in de afgelopen anderhalf jaar met de VS over Starlink hebben gehad. Daarbij zouden zorgen zijn uitgesproken over de enorme invloed die Musk heeft dankzij het satellietennetwerk. Ingewijden zeggen dat veel landen dergelijke zorgen niet openlijk durven te uiten, omdat ze vrezen voor een conflict met de miljardair.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
2 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
5 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
9 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
10 uur geleden