Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek bank: Duitse huishoudens rijker dan ooit

Onderzoek bank: Duitse huishoudens rijker dan ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse huishoudens zijn rijker dan ooit, vooral dankzij het massaal oppotten van spaargeld tijdens de coronacrisis. Volgens onderzoek van de Duitse DZ Bank is het vermogen van huishoudens in het afgelopen jaar gestegen naar het recordniveau van bijna 7700 miljard euro, wat neerkomt op een stijging van ruim 7 procent vergeleken met 2020.

Het gaat naast geld op bank- en spaarrekeningen onder meer ook om beleggingen in aandelen door Duitse huishoudens. Volgens DZ Bank bedroeg de zogeheten spaarquote, het deel van het netto-inkomen dat op de spaarrekening wordt gezet, vorig jaar meer dan 15 procent. Dat was nog ruim 16 procent een jaar eerder. De bank stelt dat deze cijfers op historisch hoge niveaus liggen.

Vanwege de coronapandemie en de lockdowns gingen mensen veel minder op vakantiereizen of naar de horeca. Ook werd geld apart gezet vanwege onzekerheid over de crisis, bijvoorbeeld uit angst voor baanverlies. De Duitse centrale bank komt naar verwachting in het voorjaar met officiële cijfers.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

2 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

4 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

6 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

7 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

7 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

8 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

12 uur geleden