Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

SINGAPORE (ANP) - Apple leverde in heel 2023 nipt meer smartphones af dan concurrent Samsung. Dat meldt onderzoeksbureau Canalys. De twee bedrijven gaan al jaren nek aan nek.

Apple blijft veel telefoons verkopen, dankzij de aanhoudende vraag in het duurdere segment. Maar volgens de marktonderzoeker wordt de groei van iPhone-verkopen in China wel onder druk gezet door concurrentie van Huawei.

Naast Apple en Samsung waren de Chinese smartphonemakers Xiaomi, Oppo en Transsion goedverkopende merken. Dat laatste merk is met name in Afrika populair. Volgens Canalys gaat het de goede kant op met de smartphonemarkt, mede dankzij een herstel van de vraag in "opkomende markten", zoals het Midden-Oosten en Afrika.

Onder druk

Vorig jaar werden wereldwijd 1,1 miljard mobieltjes verkocht, een daling van 4 procent ten opzichte van 2022. De smartphonemarkt groeide in het vierde kwartaal van 2023 voor het eerst weer met 8 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder, na zeven opeenvolgende kwartalen van krimp.

Tijdens de coronaperiode stond de verkoop van smartphones nog sterk onder druk, mede als gevolg van lockdowns in China. Daarna waren consumenten terughoudend met grote uitgaven door de hoge inflatie en zorgen over de economie. Inmiddels lijkt het met de smartphonemarkt weer de goede kant op te gaan, constateert Canalys.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

20 minuten geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

4 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

5 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

6 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

8 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

9 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden