Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

SINGAPORE (ANP) - Apple leverde in heel 2023 nipt meer smartphones af dan concurrent Samsung. Dat meldt onderzoeksbureau Canalys. De twee bedrijven gaan al jaren nek aan nek.

Apple blijft veel telefoons verkopen, dankzij de aanhoudende vraag in het duurdere segment. Maar volgens de marktonderzoeker wordt de groei van iPhone-verkopen in China wel onder druk gezet door concurrentie van Huawei.

Naast Apple en Samsung waren de Chinese smartphonemakers Xiaomi, Oppo en Transsion goedverkopende merken. Dat laatste merk is met name in Afrika populair. Volgens Canalys gaat het de goede kant op met de smartphonemarkt, mede dankzij een herstel van de vraag in "opkomende markten", zoals het Midden-Oosten en Afrika.

Onder druk

Vorig jaar werden wereldwijd 1,1 miljard mobieltjes verkocht, een daling van 4 procent ten opzichte van 2022. De smartphonemarkt groeide in het vierde kwartaal van 2023 voor het eerst weer met 8 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder, na zeven opeenvolgende kwartalen van krimp.

Tijdens de coronaperiode stond de verkoop van smartphones nog sterk onder druk, mede als gevolg van lockdowns in China. Daarna waren consumenten terughoudend met grote uitgaven door de hoge inflatie en zorgen over de economie. Inmiddels lijkt het met de smartphonemarkt weer de goede kant op te gaan, constateert Canalys.

Meer uit Financieel

Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

22 minuten geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

1 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

2 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

3 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

3 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

4 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

5 uur geleden