Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop

SINGAPORE (ANP) - Apple leverde in heel 2023 nipt meer smartphones af dan concurrent Samsung. Dat meldt onderzoeksbureau Canalys. De twee bedrijven gaan al jaren nek aan nek.

Apple blijft veel telefoons verkopen, dankzij de aanhoudende vraag in het duurdere segment. Maar volgens de marktonderzoeker wordt de groei van iPhone-verkopen in China wel onder druk gezet door concurrentie van Huawei.

Naast Apple en Samsung waren de Chinese smartphonemakers Xiaomi, Oppo en Transsion goedverkopende merken. Dat laatste merk is met name in Afrika populair. Volgens Canalys gaat het de goede kant op met de smartphonemarkt, mede dankzij een herstel van de vraag in "opkomende markten", zoals het Midden-Oosten en Afrika.

Onder druk

Vorig jaar werden wereldwijd 1,1 miljard mobieltjes verkocht, een daling van 4 procent ten opzichte van 2022. De smartphonemarkt groeide in het vierde kwartaal van 2023 voor het eerst weer met 8 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder, na zeven opeenvolgende kwartalen van krimp.

Tijdens de coronaperiode stond de verkoop van smartphones nog sterk onder druk, mede als gevolg van lockdowns in China. Daarna waren consumenten terughoudend met grote uitgaven door de hoge inflatie en zorgen over de economie. Inmiddels lijkt het met de smartphonemarkt weer de goede kant op te gaan, constateert Canalys.

Meer uit Financieel

PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

1 uur geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

2 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

3 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

4 uur geleden
Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

5 uur geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

5 uur geleden