Onderzoek: Apple verslaat Samsung in 2023 met smartphoneverkoop
SINGAPORE (ANP) - Apple leverde in heel 2023 nipt meer smartphones af dan concurrent Samsung. Dat meldt onderzoeksbureau Canalys. De twee bedrijven gaan al jaren nek aan nek.
Apple blijft veel telefoons verkopen, dankzij de aanhoudende vraag in het duurdere segment. Maar volgens de marktonderzoeker wordt de groei van iPhone-verkopen in China wel onder druk gezet door concurrentie van Huawei.
Naast Apple en Samsung waren de Chinese smartphonemakers Xiaomi, Oppo en Transsion goedverkopende merken. Dat laatste merk is met name in Afrika populair. Volgens Canalys gaat het de goede kant op met de smartphonemarkt, mede dankzij een herstel van de vraag in "opkomende markten", zoals het Midden-Oosten en Afrika.
Onder druk
Vorig jaar werden wereldwijd 1,1 miljard mobieltjes verkocht, een daling van 4 procent ten opzichte van 2022. De smartphonemarkt groeide in het vierde kwartaal van 2023 voor het eerst weer met 8 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder, na zeven opeenvolgende kwartalen van krimp.
Tijdens de coronaperiode stond de verkoop van smartphones nog sterk onder druk, mede als gevolg van lockdowns in China. Daarna waren consumenten terughoudend met grote uitgaven door de hoge inflatie en zorgen over de economie. Inmiddels lijkt het met de smartphonemarkt weer de goede kant op te gaan, constateert Canalys.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
6 uur geleden