Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones lijkt dit jaar sterk te herstellen na twee jaar van dalingen. Apple blijft met zijn iPhones echter achter bij deze trend en laat dit jaar nauwelijks groei zien, meldt marktonderzoeker IDC. De rivalen van het Amerikaanse techconcern winnen met hun Android-toestellen flink terrein in China en opkomende markten.

Apple en concurrenten als Samsung, Huawei en Xiaomi leveren dit jaar naar verwachting 1,24 miljard smartphones af, schat IDC. Dat zijn er ruim 6 procent meer dan een jaar geleden. Maar de iPhone-leveringen van Apple groeien dit jaar waarschijnlijk met slechts 0,4 procent. Ondanks de beperkte groei maakt Apple wel de meeste winst, met een gemiddelde verkoopprijs van zijn iPhones van meer dan 1000 dollar. De gemiddelde verkoopprijs van de Android-rivalen bedraagt ongeveer 295 dollar.

Een groot deel van de groei in 2024 komt volgens IDC voort uit de ingehouden vraag in de afgelopen jaren en uit regio's waar het bezit van smartphones nog niet zo wijdverbreid is. De goedkopere apparaten van Android-leveranciers hielpen vooral Chinese merken die kansen beter te benutten. Wel verwacht de marktonderzoeker dat Apple volgend jaar een inhaalslag maakt.

AI

De toevoeging van toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) aan smartphones zorgde dit jaar nog voor weinig extra enthousiasme bij consumenten. "Hoewel AI een topprioriteit is en blijft voor veel leveranciers, heeft het nog geen significante impact op de vraag naar smartphones", aldus Nabila Popal, onderzoeksdirecteur bij IDC. "Er zijn meer investeringen nodig om het bewustzijn van consumenten te vergroten en een zeer gewilde AI-functie te introduceren om de grote stormloop van consumenten te creëren waar iedereen op wacht."

Ondanks het herstel dit jaar zijn de wereldwijde leveringen van smartphones nog niet terug op het niveau van voor de coronapandemie. Ook voor de komende jaren wordt slechts een "laag enkelvoudig" groeicijfer verwacht. Dat komt volgens IDC vooral door de langere tijd tussen het op de markt brengen van nieuwere modellen, marktverzadiging in ontwikkelde economieën en een snelgroeiende handel in gebruikte smartphones.

Meer uit Financieel

Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

42 minuten geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

57 minuten geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

1 uur geleden
FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

3 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

3 uur geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

3 uur geleden