Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones lijkt dit jaar sterk te herstellen na twee jaar van dalingen. Apple blijft met zijn iPhones echter achter bij deze trend en laat dit jaar nauwelijks groei zien, meldt marktonderzoeker IDC. De rivalen van het Amerikaanse techconcern winnen met hun Android-toestellen flink terrein in China en opkomende markten.

Apple en concurrenten als Samsung, Huawei en Xiaomi leveren dit jaar naar verwachting 1,24 miljard smartphones af, schat IDC. Dat zijn er ruim 6 procent meer dan een jaar geleden. Maar de iPhone-leveringen van Apple groeien dit jaar waarschijnlijk met slechts 0,4 procent. Ondanks de beperkte groei maakt Apple wel de meeste winst, met een gemiddelde verkoopprijs van zijn iPhones van meer dan 1000 dollar. De gemiddelde verkoopprijs van de Android-rivalen bedraagt ongeveer 295 dollar.

Een groot deel van de groei in 2024 komt volgens IDC voort uit de ingehouden vraag in de afgelopen jaren en uit regio's waar het bezit van smartphones nog niet zo wijdverbreid is. De goedkopere apparaten van Android-leveranciers hielpen vooral Chinese merken die kansen beter te benutten. Wel verwacht de marktonderzoeker dat Apple volgend jaar een inhaalslag maakt.

AI

De toevoeging van toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) aan smartphones zorgde dit jaar nog voor weinig extra enthousiasme bij consumenten. "Hoewel AI een topprioriteit is en blijft voor veel leveranciers, heeft het nog geen significante impact op de vraag naar smartphones", aldus Nabila Popal, onderzoeksdirecteur bij IDC. "Er zijn meer investeringen nodig om het bewustzijn van consumenten te vergroten en een zeer gewilde AI-functie te introduceren om de grote stormloop van consumenten te creëren waar iedereen op wacht."

Ondanks het herstel dit jaar zijn de wereldwijde leveringen van smartphones nog niet terug op het niveau van voor de coronapandemie. Ook voor de komende jaren wordt slechts een "laag enkelvoudig" groeicijfer verwacht. Dat komt volgens IDC vooral door de langere tijd tussen het op de markt brengen van nieuwere modellen, marktverzadiging in ontwikkelde economieën en een snelgroeiende handel in gebruikte smartphones.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

1 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

4 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

6 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

6 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

9 uur geleden