Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

Onderzoek: Apple blijft achter op sterk herstelde smartphonemarkt

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones lijkt dit jaar sterk te herstellen na twee jaar van dalingen. Apple blijft met zijn iPhones echter achter bij deze trend en laat dit jaar nauwelijks groei zien, meldt marktonderzoeker IDC. De rivalen van het Amerikaanse techconcern winnen met hun Android-toestellen flink terrein in China en opkomende markten.

Apple en concurrenten als Samsung, Huawei en Xiaomi leveren dit jaar naar verwachting 1,24 miljard smartphones af, schat IDC. Dat zijn er ruim 6 procent meer dan een jaar geleden. Maar de iPhone-leveringen van Apple groeien dit jaar waarschijnlijk met slechts 0,4 procent. Ondanks de beperkte groei maakt Apple wel de meeste winst, met een gemiddelde verkoopprijs van zijn iPhones van meer dan 1000 dollar. De gemiddelde verkoopprijs van de Android-rivalen bedraagt ongeveer 295 dollar.

Een groot deel van de groei in 2024 komt volgens IDC voort uit de ingehouden vraag in de afgelopen jaren en uit regio's waar het bezit van smartphones nog niet zo wijdverbreid is. De goedkopere apparaten van Android-leveranciers hielpen vooral Chinese merken die kansen beter te benutten. Wel verwacht de marktonderzoeker dat Apple volgend jaar een inhaalslag maakt.

AI

De toevoeging van toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) aan smartphones zorgde dit jaar nog voor weinig extra enthousiasme bij consumenten. "Hoewel AI een topprioriteit is en blijft voor veel leveranciers, heeft het nog geen significante impact op de vraag naar smartphones", aldus Nabila Popal, onderzoeksdirecteur bij IDC. "Er zijn meer investeringen nodig om het bewustzijn van consumenten te vergroten en een zeer gewilde AI-functie te introduceren om de grote stormloop van consumenten te creëren waar iedereen op wacht."

Ondanks het herstel dit jaar zijn de wereldwijde leveringen van smartphones nog niet terug op het niveau van voor de coronapandemie. Ook voor de komende jaren wordt slechts een "laag enkelvoudig" groeicijfer verwacht. Dat komt volgens IDC vooral door de langere tijd tussen het op de markt brengen van nieuwere modellen, marktverzadiging in ontwikkelde economieën en een snelgroeiende handel in gebruikte smartphones.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

1 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

3 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

5 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

7 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden