Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Amsterdam populair als werkplek voor techtalent

Onderzoek: Amsterdam populair als werkplek voor techtalent

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is populair bij internationaal techtalent dat op zoek is naar een nieuwe baan in IT, automatisering, analytics of digitalisering. De hoofdstad staat samen met Singapore op de tweede plaats van de meest verkozen tech hub om naartoe te verhuizen voor een nieuwe baan. Dat meldt adviesbureau Boston Consulting Group op basis van een enquête onder 1000 werknemers die zijn verhuisd naar een van de elf grote tech hubs in de wereld. De Ierse hoofdstad Dublin staat op de eerste plaats.

Amsterdam wordt beschouwd als een plek met een goede balans tussen werk en privé. Daarnaast wordt de stad ook gewaardeerd om de korte reistijden en lage kosten voor levensonderhoud ten opzichte van andere tech hubs, waaronder Berlijn, Londen, Dubai en Shanghai. Ook inkomen en de mogelijkheid om permanent verblijf of staatsburgerschap te verkrijgen zijn belangrijke factoren om voor Amsterdam te kiezen.

Daarnaast geldt een aantrekkelijk belastingvoordeel van 30 procent voor de betreffende werknemers gedurende de eerste vijf jaar nadat zij naar Nederland verhuizen. De meeste techmigranten zien hun verhuizing echter als tijdelijk en voor niet langer dan vijf jaar.

Betere levensstandaard

Uit het onderzoek blijkt ook dat potentiële werkgevers alert moeten zijn op lastige situaties waarmee werknemers te maken krijgen wanneer ze naar een nieuwe locatie verhuizen. Zo is 53 procent van de in Amsterdam wonende respondenten het slachtoffer geworden van genderdiscriminatie, voornamelijk door hun werkgever. Dit is hoger dan het gemiddelde voor alle techhubs, namelijk 42 procent.

Werknemers kunnen hun jaarlijkse inkomen aanzienlijk verhogen door te migreren. Zo is bij meer dan driekwart het netto-inkomen met meer dan 50 procent verhoogd na verhuizing. Voor meer dan twee derde van de ondervraagden is een hoger inkomen dan ook een van de belangrijkste redenen om te verhuizen. Ook speelt bij ruim 60 procent een betere levensstandaard een rol bij het kiezen van een nieuwe locatie. Dit is tevens een van de belangrijkste factoren voor techtalent om voor Amsterdam als tijdelijke woonplaats te kiezen.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geschrapt door tweedaagse staking Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.

17 minuten geleden
Wachttijden voor WIA-keuring lopen verder op

AMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.

19 minuten geleden
Ierse regering trekt extra geld uit voor verlaging brandstofprijs

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.

48 minuten geleden
Olieprijs weer boven 100 dollar na mislukte vredesbesprekingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.

49 minuten geleden
Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

1 uur geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

8 uur geleden