Onderzoek: Amsterdam in top tien populairste werkplek Europeanen
DEN HAAG (ANP) - Amsterdam behoort tot de top tien van populairste steden om in te werken voor Europeanen. Dat komt naar voren uit onderzoek door Intelligence Group onder bijna 100.000 personen. In het onderzoek zijn meer dan 600 steden onderzocht. Amsterdam staat op plek negen. Londen is veruit de favoriet, gevolgd door New York en Parijs. Rotterdam (79e) en Den Haag (90e) staan in de top honderd.
Uit het onderzoek blijkt dat vooral jongeren Amsterdam als werkplek wel zien zitten. Van de groep die in Amsterdam wil werken is 40 procent jonger dan 35 jaar. Deze groep is daarmee volgens de onderzoekers oververtegenwoordigd. Daarbij is de hoofdstad vooral in trek bij administratieve en financiële beroepen. Ook IT'ers zouden relatief vaak in Amsterdam willen werken. Vooral Polen, Grieken en Slovenen zouden meer dan gemiddeld een voorkeur hebben voor Amsterdam. Het tegenovergestelde geldt voor Letten, Fransen en Zweden.
Vanwege de coronapandemie heeft New York, ondanks zijn toppositie, aan populariteit ingeboet. De Amerikaanse stad moest de eerste plek afstaan aan Londen. Volgens het rapport lijkt de brexit geen afbreuk te hebben gedaan aan de populariteit van de Britse hoofdstad. De populariteit van Engeland heeft daar volgens Intelligence Group wel onder geleden.
Nederlanders die in het buitenland willen werken zouden ook het liefst richting Londen trekken. Barcelona en New York maken de Nederlandse top drie compleet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
3 uur geleden