Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Onderzoek aanklagers VS naar makers opiaten'

'Onderzoek aanklagers VS naar makers opiaten'

NEW YORK (ANP) - Federale aanklagers in de Verenigde Staten zijn een onderzoek begonnen naar verschillende farmaceuten en hun betrokkenheid bij de opiatencrisis in het land. Volgens The Wall Street Journal wordt onderzocht of die farmaciebedrijven opzettelijk lokale gemeenschappen hebben overspoeld met krachtige en verslavende pijnstillers.

Minstens zes bedrijven zouden dagvaardingen hebben ontvangen van openbaar aanklagers uit New York, waaronder Teva Pharmaceutical, Mallinckrodt, Johnson & Johnson en Amneal Pharmaceuticals. Zij gingen dinsdag op Wall Street hard onderuit door de berichten over het strafrechtelijk onderzoek van federale autoriteiten rond de opiatencrisis. De aanklagers zouden daarbij een federale wet willen inzetten die normaal wordt toegepast tegen drugdealers, aldus de zakenkrant.

Talloze Amerikanen zijn verslaafd aan de morfineachtige middelen als oxycodon en fentanyl. Jaarlijks komen tienduizenden mensen om het leven door overmatig gebruik van de middelen. Farmaceuten zouden de risico's voor gebruikers hebben gebagatelliseerd. In de kwestie zijn al verschillende dure schikkingen bereikt door farmaceuten terwijl er in de VS ook nog vele rechtszaken lopen.

Meer uit Buitenland

Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

3 minuten geleden
Hulporganisaties eisen einde aan Israëlisch hulpsysteem in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".

6 minuten geleden
Oekraïense tiener opgepakt voor dood vrouw en kind in Duitsland

DORSTEN (ANP/DPA) - Een 16-jarige Oekraïner is gearresteerd in verband met de dood van een 32-jarige Oekraïense vrouw en haar dochter van negentien maanden. Zij werden zondagochtend langs een bospad gevonden in Dorsten, op zo'n 30 kilometer van de grens met de Achterhoek.

48 minuten geleden
Doden bij Oekraïense aanval op dronefabriek diep in Rusland

IZJEVSK (ANP/AFP/RTR) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Izjevsk zijn drie mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zeiden de lokale autoriteiten. Izjevsk ligt meer dan 1000 kilometer van Oekraïne.

1 uur geleden
Spanje beleefde de warmste juni ooit gemeten

MADRID (ANP) - Spanje heeft de heetste maand juni sinds het begin van de metingen achter de rug. De gemiddelde temperatuur was 23,6 graden, meldt de meteorologische dienst AEMET. Dat is 0,8 graden warmer dan het record uit 2017. Dat record is daarmee "verpulverd", zegt de dienst op basis van voorlopige data.

1 uur geleden
Polen gaat grenscontroles instellen bij Duitse en Litouwse grens

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat tijdelijke grenscontroles instellen langs de grenzen met Duitsland en Litouwen, heeft premier Donald Tusk aangekondigd. De controles moeten komende maandag ingaan.

2 uur geleden
Vrouw overleden op het strand in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een 67-jarige vrouw uit Dendermonde is overleden op het strand van Middelkerke in België. De vrouw werd daar onwel, heeft de Vlaamse politie aan Het Laatste Nieuws bevestigd.

2 uur geleden