Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: 85 procent ouders blij met versoepelde maatregelen

Onderzoek: 85 procent ouders blij met versoepelde maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 85 procent van de ouders is blij met de versoepelde maatregelen. De helft vindt de huidige regels op scholen voldoende. Maar ruim een derde (36 procent) zou graag nog verdere versoepelingen willen zien, meldt belangenorganisatie Ouders & Onderwijs na onderzoek.

Kinderen hoeven alleen nog in quarantaine als ze zelf positief getest zijn op corona. Ook als gezinsleden corona hebben, mogen ze toch naar school. Ruim twee derde van de ouders staat achter deze aanpassing van de quarantaineregels. "Ouders maken zich ook een stuk minder zorgen over een coronabesmetting op school. Waar vorig jaar zo’n 60 procent zich daarover zorgen maakte, is dat nu afgenomen naar 49 procent", aldus de organisatie voor ouders van kinderen in de schoolgaande leeftijd.

Uit het onderzoek komt naar voren dat een overgrote meerderheid van de ouders (80 procent) wil dat scholen vanaf nu sowieso openblijven. Dat geldt niet voor ouders met een kwetsbare gezondheid of ouders van kinderen met een zwakke gezondheid.

Ook zijn er ouders die zich zorgen maken over mogelijke langetermijngevolgen van een coronabesmetting. Daarbij gaat het om langdurige Covid en de zeer zeldzame aandoening MIS-C, een ontstekingsreactie in de vitale organen. Deze groep ouders (15 procent) wil wel strengere maatregelen in de vorm van mondkapjes, luchtfilters en strengere quarantainemaatregelen.

Verder zegt ruim 60 procent van de ouders zich zorgen te maken over de leerachterstanden die hun kinderen hebben opgelopen tijdens de coronacrisis. Een kwart van de ouders maakt zich hier zelfs ernstige zorgen over.

Meer uit Binnenland

Meerdere aanhoudingen voor drogeren, misbruiken en filmen vrouwen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.

1 uur geleden
Maagverkleining vergoed voor kleine groep tieners met obesitas

DIEMEN (ANP) - Voor een beperkt aantal tieners met ernstige obesitas wordt een maagverkleining vergoed vanuit het basispakket, meldt Zorginstituut Nederland donderdag. Het gaat om enkele tientallen jongeren per jaar met ernstig of zeer ernstig overgewicht "bij wie het aanpassen van hun leefstijl en eetpatroon met een intensief traject niet genoeg helpt", aldus het instituut.

1 uur geleden
Code geel vanaf het middaguur in het gehele oosten van Nederland

DE BILT (ANP) - In heel Nederland is donderdag code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt voor enkele "pittige regen- en onweersbuien met kans op windstoten en hagel".

2 uur geleden
Rekenkamer: Amsterdam moet werk maken van deeltweewielers

AMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.

4 uur geleden
Groene Hart kan volgend jaar alsnog opengaan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.

4 uur geleden
Concerten Ye in Arnhem kunnen doorgaan, rapper mag blijven

AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.

14 uur geleden
AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

17 uur geleden