Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: 85 procent ouders blij met versoepelde maatregelen

Onderzoek: 85 procent ouders blij met versoepelde maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 85 procent van de ouders is blij met de versoepelde maatregelen. De helft vindt de huidige regels op scholen voldoende. Maar ruim een derde (36 procent) zou graag nog verdere versoepelingen willen zien, meldt belangenorganisatie Ouders & Onderwijs na onderzoek.

Kinderen hoeven alleen nog in quarantaine als ze zelf positief getest zijn op corona. Ook als gezinsleden corona hebben, mogen ze toch naar school. Ruim twee derde van de ouders staat achter deze aanpassing van de quarantaineregels. "Ouders maken zich ook een stuk minder zorgen over een coronabesmetting op school. Waar vorig jaar zo’n 60 procent zich daarover zorgen maakte, is dat nu afgenomen naar 49 procent", aldus de organisatie voor ouders van kinderen in de schoolgaande leeftijd.

Uit het onderzoek komt naar voren dat een overgrote meerderheid van de ouders (80 procent) wil dat scholen vanaf nu sowieso openblijven. Dat geldt niet voor ouders met een kwetsbare gezondheid of ouders van kinderen met een zwakke gezondheid.

Ook zijn er ouders die zich zorgen maken over mogelijke langetermijngevolgen van een coronabesmetting. Daarbij gaat het om langdurige Covid en de zeer zeldzame aandoening MIS-C, een ontstekingsreactie in de vitale organen. Deze groep ouders (15 procent) wil wel strengere maatregelen in de vorm van mondkapjes, luchtfilters en strengere quarantainemaatregelen.

Verder zegt ruim 60 procent van de ouders zich zorgen te maken over de leerachterstanden die hun kinderen hebben opgelopen tijdens de coronacrisis. Een kwart van de ouders maakt zich hier zelfs ernstige zorgen over.

Meer uit Binnenland

Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

11 minuten geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

4 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

7 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

7 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

9 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

9 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

10 uur geleden