Onderzoek: 4,5 miljoen huishoudens bezitten slim apparaat
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse markt voor 'slimme' thuistoepassingen zoals slimme speakers, verlichting of beveiliging wordt almaar groter. Vorig jaar hadden zeker 4,5 miljoen huishoudens een of meerdere met het internet verbonden apparaten in huis. Dat is 57 procent van het totaal aantal huishoudens.
Dat meldt marktonderzoeker Multiscope in zijn Smart Home Monitor, gebaseerd op onderzoek onder bijna 5000 Nederlanders. Een jaar eerder had 52 procent van de huishoudens een slim apparaat in huis. In 2019 ging het om 42 procent.
Gezamenlijk hebben de Nederlandse huishoudens voor 5,2 miljard euro aan slimme producten in huis. Dit bedrag nam met 2,3 miljard euro toe op jaarbasis. Het grootste aandeel hebben de apparaten die voor het huishouden of voor comfort aangeschaft zijn. Die groep is goed voor 1,5 miljard euro. Verder is er 1,4 miljard euro geïnvesteerd in slimme zonwering en garagedeuren.
Verlichting en schakelaars zijn goed voor 680 miljoen euro. Aan slimme speakers is 560 miljoen euro gespendeerd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
7 uur geleden