Onderzoek: 4,5 miljoen huishoudens bezitten slim apparaat
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse markt voor 'slimme' thuistoepassingen zoals slimme speakers, verlichting of beveiliging wordt almaar groter. Vorig jaar hadden zeker 4,5 miljoen huishoudens een of meerdere met het internet verbonden apparaten in huis. Dat is 57 procent van het totaal aantal huishoudens.
Dat meldt marktonderzoeker Multiscope in zijn Smart Home Monitor, gebaseerd op onderzoek onder bijna 5000 Nederlanders. Een jaar eerder had 52 procent van de huishoudens een slim apparaat in huis. In 2019 ging het om 42 procent.
Gezamenlijk hebben de Nederlandse huishoudens voor 5,2 miljard euro aan slimme producten in huis. Dit bedrag nam met 2,3 miljard euro toe op jaarbasis. Het grootste aandeel hebben de apparaten die voor het huishouden of voor comfort aangeschaft zijn. Die groep is goed voor 1,5 miljard euro. Verder is er 1,4 miljard euro geïnvesteerd in slimme zonwering en garagedeuren.
Verlichting en schakelaars zijn goed voor 680 miljoen euro. Aan slimme speakers is 560 miljoen euro gespendeerd.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
6 uur geleden