Onderzoek: 4,5 miljoen huishoudens bezitten slim apparaat
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse markt voor 'slimme' thuistoepassingen zoals slimme speakers, verlichting of beveiliging wordt almaar groter. Vorig jaar hadden zeker 4,5 miljoen huishoudens een of meerdere met het internet verbonden apparaten in huis. Dat is 57 procent van het totaal aantal huishoudens.
Dat meldt marktonderzoeker Multiscope in zijn Smart Home Monitor, gebaseerd op onderzoek onder bijna 5000 Nederlanders. Een jaar eerder had 52 procent van de huishoudens een slim apparaat in huis. In 2019 ging het om 42 procent.
Gezamenlijk hebben de Nederlandse huishoudens voor 5,2 miljard euro aan slimme producten in huis. Dit bedrag nam met 2,3 miljard euro toe op jaarbasis. Het grootste aandeel hebben de apparaten die voor het huishouden of voor comfort aangeschaft zijn. Die groep is goed voor 1,5 miljard euro. Verder is er 1,4 miljard euro geïnvesteerd in slimme zonwering en garagedeuren.
Verlichting en schakelaars zijn goed voor 680 miljoen euro. Aan slimme speakers is 560 miljoen euro gespendeerd.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
14 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
18 uur geleden